Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Eliza1Eliza Piotrowska - autorka i ilustratorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego, krytyk sztuki, absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie - przyjechała do Pogorzeli z Poznania, choć na stałe - od 2011 roku - mieszka w Brazylii. Pisarka przywiozła stamtąd do naszej Biblioteki - na spotkanie z uczniami klas Ib, Ic oraz IIc Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w dniu 12 lutego 2016 roku - mnóstwo słońca, radości i miłości do książek. Oczarowała wszystkich: panie bibliotekarki, panie nauczycielki, a przede wszystkim - dzieci.

więcej...

Konkurs „ Jestem wolny od nałogów- wybieram zdrowie”.

P1050679W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli został ogłoszony konkurs dla klas IV- VI, w ramach kampanii „Trzeźwo Żyjemy”, pod hasłem „Jestem wolny od nałogów- wybieram zdrowie”.    Zadanie konkursowe polegało na napisaniu listu do kolegi, koleżanki przekonującego, że warto być wolnym od nałogów, że warto wybierać zdrowe życie. Organizatorem konkursu była Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przy UM i G w Pogorzeli. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas IV – VI.

więcej...

III Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

W dniu 19 listopada 2015 roku przeprowadzone zostały szkolne eliminacje III Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Z konkursowym testem zawierającym 13 zadań, wśród których znalazły się zadania zamknięte i zadania otwarte wymagające krótkiej oraz dłuższej wypowiedzi, zmierzyło się 18 uczniów klas piątych i szóstych naszej Szkoły.

więcej...

STAJENKA

stajenka

 

więcej...

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

20 listopada 2015 roku (w piątek) w naszej szkole odbył się etap szkolny V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Mieli oni za zadanie w ciągu 90 minut, rozwiązać 21 zadań. Wśród nich były zadania zamknięte oraz zadania otwarte. Test można zobaczyć na stronie:

więcej...

Mikołajki w szkole

SAM 6001Dnia 4 grudnia 2015 uczniowie postanowili wprowadzić w szkole świąteczny nastrój i uczcić Mikołajki ubierając się na czerwono i wkładając Mikołajowe czapki. Dzięki temu wszyscy w szkole poczuli magię zbliżających się do nas Świąt Bożego Narodzenia. W podziękowaniu za zaangażowanie każdy z nich otrzymał słodką niespodziankę.

więcej...

Strona 19 z 22

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
633
656034
Free business joomla templates