Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

KOMUNIKAT

Jak co roku nasza Szkoła wspomagała Zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- Fundacji założonej przez Jerzego Owsiaka. Tradycyjnie odbyła się Szkolna Loteria Fantowa zorganizowana przez p. Agnieszkę Czapracką i p. Karolinę  Jarus  przy współpracy z p. Pauliną Maćkowiak, która jest szefową Sztabu WOŚP w Pogorzeli. W tej akcji całkowity dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na WOŚP a wyniósł rekordowo: 1067zł, do akcji przyłączył się również Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Ewą Migas i p. Michałem Rogasikiem, który ze swoich środków przygotował słodkie babeczki. Kwota uzyskana ze sprzedaży słodkości to: 351,36zł. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się w tę wspaniałą akcję i okazała wsparcie najmłodszym i najstarszym mieszkańcom naszego kraju.

Serdeczne Dzięki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać nie przestanie!!!

autor: Karolina Jarus

 

DRODZY MIŁOŚNICY KOTÓW! 

W dniu 17 lutego 2018r. po raz XV obchodzić będziemy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Z tej okazji Biblioteka zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

pt.  KOTY CZYTAJĄ, CZYTAM I JA.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu - zgodnie z tematem konkursu - kotów czytających. Prace konkursowe, wykonane za pomocą dowolnej techniki plastycznej (płaskie w formacie A4 lub A3; przestrzenne w dowolnym formacie), należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 1 lutego 2018r. (czwartek). Jeden uczeń może wykonać dowolną liczbę prac. Autorzy najciekawszych interpretacji konkursowego tematu otrzymają nagrody. Szczegółowe informacje można uzyskać w Bibliotece.


                          
ŻYCZYMY  POWODZENIA!

Zasady prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży.  

  W naszej szkole, w dniu 14grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas I-V z pracownikiem oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu p. Lidią Zarębą, która wygłosiła prelekcję na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży. Przekazana wiedza i poruszane zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Gabriela Kokot 

pedagog szkolny

Koncert wigilijny

Galeria

więcej...

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ LAUREATKĄ
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO 
Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki

 

W dniu 19 grudnia 2017 roku w Sali Herbowej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z warsztatami  plastycznymi dla laureatów wojewódzkiego konkursu czytelniczego Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Komisja konkursowa powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbietę Leszczyńską, oceniła kilkaset nadesłanych prac i wyłoniła 30 laureatów, przyznając 10 nagród i 20 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. W gronie wyróżnionych uczniów klas IV-VII znalazła się uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, Wiktoria Wawrocka z klasy Va.

więcej...

JUBILEUSZOWA CHOINKA w NASZEJ BIBLIOTECE


Mówiąc o choince, nieodłącznej dekoracji towarzyszącej świętom Bożego Narodzenia, mamy zwykle na myśli przystrojone drzewko świerku lub jodły, rzadziej sosny, naturalne lub sztuczne, ozdobione tradycyjnie bombkami, cukierkami, piernikami czy włosami anielskimi. Jednak jak wszystko, co związane jest z tematem aranżacji wnętrz, dekoracje bożonarodzeniowe również ewoluują, dopasowując się do naszych potrzeb, preferencji i zamiłowań. Choinka przestała więc już być ozdobnym elementem, który co roku przyjmuje taką samą formę. Alternatywne drzewko może być z powodzeniem wykonane z zielonych butelek czy poduszek, a połączenie formy z treścią przekazu niejednokrotnie daje błyskotliwy efekt.
W naszej Bibliotece można podziwiać dedykowaną molom książkowym choinkę z gatunku tych właśnie niestandardowych. 

więcej...

Strona 5 z 21

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
158
638298
Free business joomla templates