Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Dyskoteka andrzejkowa

 

W listopadową ciemną noc,

swój los wywróżę sobie,

bo wróżby dziwną mają moc,

mówiły mi o Tobie.

 Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

więcej...

 

WYSTAWA  FOTOGRAFICZNA  ODWIEDZILI  NAS…  

Biblioteka w Pogorzeli ma 70 lat! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy powstała wprawdzie dopiero w dniu 20 grudnia 1970 roku, lecz to właśnie w roku 1947 zainicjowały swoją działalność: Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą w Prezydium Rady Narodowej na Rynku pod numerem 1 - w dniu 19 czerwca 1947 roku, a następnie Gminna Biblioteka Publiczna w Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej przy ulicy Krobskiej 60 - w dniu 21 grudnia 1947 roku.

więcej...

 

AKCJA  MLECZNEJ   KANAPKI  KINDER  PRZERWA  NA  WSPÓLNE  CZYTANIE 

Czytanie rozwija język i wyobraźnię dziecka, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Mleczna Kanapka Kinder wsparła ideę wspólnego czytania, przekazując 10.000 książek dla 120 bibliotek publicznych w całej Polsce.

Akcja Przerwa na wspólne czytanie miała charakter społecznościowy. Jej celem było rozpowszechnienie kultury wspólnego czytania książek rodziców z dziećmi, a polegała ona na internetowym głosowaniu na ulubione biblioteki, które miał możliwość zgłosić każdy, niekoniecznie pracownik tego typu placówki. Głosowanie trwało od 2 do 31 października 2017r. Oddając codziennie jeden głos, każdy mógł przyczynić się do tego, by jego książnica otrzymała zestawy ciekawych książek dla najmłodszych czytelników.

więcej...

„PAN STOP”

 

Uczniowie klasy IVa  w ramach zajęć technicznych wykonali Pana Stopka lub Panią Stopek: -) Pan (Pani) Stop ma pomóc uczniom w przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się na drodze. Ustawiony/a  na biurku może przypominać, o czym informują poszczególne znaki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie prac, wykazali się dużą kreatywnością.

 

więcej...

V  OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRAW  DZIECKA

Obchodzony w dniu 20 listopada - w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma na celu uświadamianie, że dzieci, podobnie jak dorośli, mają swoje prawa, a także upowszechnianie wiedzy, gdzie można szukać pomocy, gdy prawa te nie są przestrzegane.

Swoje prawa, takie jak prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do życia bez przemocy, doskonale znają uczniowie klas IV i V naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

więcej...

BAJKOWY DZIEŃ W SZKOLE

    

3 listopada nasza szkoła zamieniła się w królestwo bajek i baśni, z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się konkurs „Bajek, baśni i magii czar”. Uczniowie a także nauczyciele wcielili się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Momentami ciężko było rozpoznać, kto kryje się za maską Zorro lub Minionka. Po korytarzach spacerowały królewny, księżniczki, smerfy, piraci… Zabawa była wspaniała:)

Galeria zdjęć

więcej...

Strona 8 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
153
690493
Free business joomla templates