Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

V  OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRAW  DZIECKA

Obchodzony w dniu 20 listopada - w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma na celu uświadamianie, że dzieci, podobnie jak dorośli, mają swoje prawa, a także upowszechnianie wiedzy, gdzie można szukać pomocy, gdy prawa te nie są przestrzegane.

Swoje prawa, takie jak prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do życia bez przemocy, doskonale znają uczniowie klas IV i V naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

więcej...

BAJKOWY DZIEŃ W SZKOLE

    

3 listopada nasza szkoła zamieniła się w królestwo bajek i baśni, z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się konkurs „Bajek, baśni i magii czar”. Uczniowie a także nauczyciele wcielili się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Momentami ciężko było rozpoznać, kto kryje się za maską Zorro lub Minionka. Po korytarzach spacerowały królewny, księżniczki, smerfy, piraci… Zabawa była wspaniała:)

Galeria zdjęć

więcej...

KONKURS CZYTELNICZY PRZECZYTAŁEŚ? - NAMALUJ!

SCENA Z MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI

Pędzel i pióro to dwa znamiona, przez które sztuka najsilniej działa - motto zaczerpnięte z wiersza pt. Do młodego malarza Narcyzy Żmichowskiej przyświecało uczniom klas I-VII naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy we wrześniu 2017 roku przyjęli zaproszenie do udziału w szkolnym etapie konkursu czytelniczego pt. ,,Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki’’. Organizatorem etapu wojewódzkiego jest Wielkopolski Kurator Oświaty. 

więcej...

Święto Niepodległości

 

„Biel i czerwień to kolory naszej flagi. Jest to jeden z symboli narodu polskiego. Dzisiaj dumnie powiewa nam nad głową. Żyjemy w wolnej Ojczyźnie, możemy mówić po polsku, poznawać naszą historię….” Tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie pt.: „Flaga” przygotowane przez Kółko teatralne „Dwie maski” działające przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Pogorzeli.

  

więcej...

Serdecznie zapraszamy
uczniów klas IV i V

Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
pt. PRAWA DZIECKA.

Zadanie uczestników polega na wykonaniu
- za pomocą dowolnych technik plastycznych - plakatu promującego V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
w formacie A3.

Konkursowe prace należy dostarczyć do pedagoga szkolnego,        p. Gabrieli Kokot,

do dnia10 listopada 2017r. /piątek/

więcej...

Strona 9 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
594
731961
Free business joomla templates