Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

 

WSPÓLNIE CZYTAMY, KSIĄŻKI ZDOBYWAMY!

Nasza Biblioteka bierze udział
w akcji Mlecznej Kanapki Kinder
Przerwa na wspólne czytanie. 
Nagrody główne dla 20 zwycięskich bibliotek
to zestawy 250 książek z kolekcji Mlecznej Kanapki Kinder oraz 2 pufy do wspólnego czytania.

więcej...

Serdecznie zapraszamy
uczniów klas I-VII
Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli

do wzięcia udziału w organizowanym
przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu

konkursie plastyczno-czytelniczym

Przeczytałeś? - Namaluj!
Scena z mojej ulubionej książki.

więcej...

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

„Bieg po zdrowie”

             W kl. IV c szkoły podstawowej Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli realizowano pilotażowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „ Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu było zapobieganie paleniu papierosów. Celem było również ukazanie wartości życia wolnego od dymu tytoniowego. Program skierowany był zarówno  do uczniów jak i rodziców. Przeprowadzono 6 godzin lekcyjnych i 2 spotkania z rodzicami. Zajęcia realizowano aktywizującymi metodami pracy, uczniowie mieli do wykonania cztery zadania, m.in. przeprowadzenie wywiadu z osobą niepalącą, przygotowywanie poradnika w formie komiksu, obliczanie kosztów palenia. Uczniowie otrzymali także ćwiczenia w których wykonywali poszczególne zadania. Podczas zajęć prezentowali swoje prace, odgrywali scenki, uczyli się asertywnie odmawiać. Program został przyjęty przez uczniów z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem, a także bardzo dobrą oceną rodziców.   

więcej...

Uczniowie klas IIb i IIIb w świecie wartości

Czytać warto zawsze! Wiedzą o tym wychowawczynie klas IIb i IIIb, pp. Ewa Michalak i Monika Regulska, które w lutym, marcu i kwietniu 2017r. zdecydowały się kontynuować akcję głośnego czytania z udziałem zaproszonych mam. Każda z pań zorganizowała w roku szkolnym 2016/2017 spotkania z głośnym czytaniem w roli głównej aż 11 razy!

więcej...

Rajd rowerowy w poszukiwaniu śladów średniowiecza.

  

Dnia 26 maja 2017r. odbyła się wycieczka rowerowa. Wzięły w niej udział wszystkie klasy gimnazjalne Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, podzielone na 11 grup 11 – 13 osobowych. Uczniowie jechali wydłużoną zieloną trasą Pogorzelskiego Szlaku Rowerowego, wzbogaconą o odcinek wiodący przez średniowieczne grodzisko. Trasa zaczynała się na boisku szkolnym, a następnie prowadziła przez Głuchów, Głuchówek, Małgów, Bułaków, Międzyborze, z powrotem do Pogorzeli. Do poszczególnych grup przydzieleni byli przewodnicy, czyli osoby biorące udział w projekcie oraz opiekun-nauczyciel. Zadaniem pilotów było przeprowadzenie drużyny wraz
z opiekunem przez wyznaczoną drogę. Każdy z nich był wyposażony w kamizelkę odblaskową, apteczkę, mapę, 10-metrowy sznurek, ołówek oraz kopertę z zadaniami, którą po zakończeniu rajdu musiał zostawić w sekretariacie szkoły. Do rozporządzenia mieli również dwie pięciominutowe przerwy postojowe w dowolnych miejscach oraz 15 – minutową w XI – wiecznym grodzisku w mokronoskim lesie. Każda grupa wysłuchała tam historii archeologicznego znaleziska i miała za zadanie zmierzyć i obliczyć jego średnicę, promień, obwód i pole. Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu i uprawiania aktywności fizycznej, a także pokazanie młodzieży zabytku archeologicznego, pozostałego po przodkach z naszego regionu. Uczestnicy mogli udoskonalić swoją orientację w terenie oraz zdolności organizacji grupy.

więcej...

Nasza High School

1 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV-VI SP i Gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli zostali zaproszeni na spektakl pt.: ”Nasza High School” przygotowany przez Kółko teatralne pod kierunkiem p. Iwony Cendlak-Gruchociak i p. Kamili Cendlak. Przedstawienie składało się z trzech krótkich scen ukazujących życie szkolne.

więcej...

Strona 10 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
58
761480
Free business joomla templates