Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

KSIĄŻKA KRZYWY LAS - TROPEM HISTORII NIEZWYKŁEJ…
Z LEGENDĄ UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 

Proces wydawniczy, czyli droga, jaką pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika, bywa długotrwały. Na ukazanie się publikacji Krzywy Las - tropem historii niezwykłej… uczestnicy ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Nadleśnictwo Gryfino w województwie zachodniopomorskim czekali 3 lata.

Jedną z laureatek wspomnianego konkursu była uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, Magdalena Błażejczak z klasy VIb /obecnie uczęszczająca do klasy IIIb pogorzelskiego Gimnazjum/, która uhonorowana została w listopadzie 2014 roku I nagrodą za Legendę o klęczących sosnach:

http://www.sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=181:krzywy-las-tropem-historii-niezwyklej&catid=11&Itemid=145

http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/o-krzywym-lesie-wiemy-wiecej-#.VINcycnsxoE

 

więcej...

KOMUNIKAT

Jak co roku nasza Szkoła wspomagała Zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- Fundacji założonej przez Jerzego Owsiaka. Tradycyjnie odbyła się Szkolna Loteria Fantowa zorganizowana przez p. Agnieszkę Czapracką i p. Karolinę  Jarus  przy współpracy z p. Pauliną Maćkowiak, która jest szefową Sztabu WOŚP w Pogorzeli. W tej akcji całkowity dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na WOŚP a wyniósł rekordowo: 1067zł, do akcji przyłączył się również Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Ewą Migas i p. Michałem Rogasikiem, który ze swoich środków przygotował słodkie babeczki. Kwota uzyskana ze sprzedaży słodkości to: 351,36zł. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się w tę wspaniałą akcję i okazała wsparcie najmłodszym i najstarszym mieszkańcom naszego kraju.

Serdeczne Dzięki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać nie przestanie!!!

autor: Karolina Jarus

 

DRODZY MIŁOŚNICY KOTÓW! 

W dniu 17 lutego 2018r. po raz XV obchodzić będziemy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Z tej okazji Biblioteka zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

pt.  KOTY CZYTAJĄ, CZYTAM I JA.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu - zgodnie z tematem konkursu - kotów czytających. Prace konkursowe, wykonane za pomocą dowolnej techniki plastycznej (płaskie w formacie A4 lub A3; przestrzenne w dowolnym formacie), należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 1 lutego 2018r. (czwartek). Jeden uczeń może wykonać dowolną liczbę prac. Autorzy najciekawszych interpretacji konkursowego tematu otrzymają nagrody. Szczegółowe informacje można uzyskać w Bibliotece.


                          
ŻYCZYMY  POWODZENIA!

Zasady prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży.  

  W naszej szkole, w dniu 14grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas I-V z pracownikiem oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu p. Lidią Zarębą, która wygłosiła prelekcję na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży. Przekazana wiedza i poruszane zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Gabriela Kokot 

pedagog szkolny

Koncert wigilijny

Galeria

więcej...

Strona 2 z 18

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
362
580642
Free business joomla templates