Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Udział uczniów gimnazjum

w III Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa w Gostyniu

W dniu 19 maja 2017 r. w ramach III Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w Gostyniu odbył się Przystanek Profilaktyka a Ty (PaT), w którym wzięło udział 17 uczniów z kl. Ia i IIIa gimnazjum z naszej szkoły wraz z opiekunami Katarzyną Harasim i Wojciechem Walkiewiczem. W czasie Przystanku obecne były różne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo: narodowe, mieszkańców, zdrowotne, żywności, środowiska, w lesie.

Przystanek PaT rozpoczął się od powitania wszystkich obecnych przez I zastępcę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, starosty powiatu gostyńskiego i dyrektorki Poradni Psychologiczno – Psychologicznej w Gostyniu. Potem wszyscy zebrani odśpiewali hymn Przystanku PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczyli belgijkę i „wygłupiaczka” z PatPortem z Rawicza. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach: samoobrony, musztry, wokalnym, tanecznym i wokalnym rapu.

więcej...

Wizyta wolontariuszy Motylego Wolontariatu

i koncert uczennic naszej szkoły w Hospicjum Palium w Poznaniu

 

W ramach współpracy z Hospicjum Palium w Poznaniu Motyli Wolontariat z naszej szkoły postanowił zorganizować koncert dla pacjentów hospicjum. Pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się Panowie Krzysztof Mandrysz i Maciej Zenfler z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, którzy prowadzą kółko muzyczne m.in. z Patrycją Klamecką i Patrycją Wawrocką z kl. 2b szkoły podstawowej. Do współpracy zaprosili uczennice naszej szkoły, które uczą się także w Państwowej Szkole Muzycznej  im. Józefa Zajdlera w Gostyniu – Antoninę Paluszkiewicz z kl. 6c (również wolontariuszkę Motylego Wolontariatu), Zofię Urny z kl. 6a  i Dominikę Klamecką z kl. 5b. Razem przygotowali ciekawy repertuar piosenek i utworów muzycznych.

więcej...

KONKURSY ORTOGRAFICZNE dla uczniów klas II i III

Po Konkursie Pięknego Czytania dla uczniów klas III, Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Jana Brzechwy dla uczniów klas II oraz Konkursie Kaligraficznym i konkursie plastycznym na ilustrację do baśni Czerwony Kapturek dla uczniów klas I w naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza nadszedł czas na Konkursy Ortograficzne dla uczniów klas II i III.

więcej...

VI Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I

Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego, starannego ręcznego pisania. Bazuje na różnego rodzaju stylach pism, których na przestrzeni wieków pojawiło się bardzo wiele. W kulturze europejskiej istnieje kilka głównych nurtów tej sztuki. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Mali Polacy jako jedyni piszą proste litery, w innych krajach dzieci uczą się pisać literami pochylonymi - jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Kaligrafia była w Polsce do lat 60. XX wieku przedmiotem nauczania wczesnoszkolnego, mającym na celu doskonalenie pisma ręcznego. Wprowadzana od 1 września 2017 roku reforma systemu edukacji przywróci w polskich szkołach do łask tę zapomnianą sztukę, o której… w pogorzelskiej Szkole Podstawowej nauczyciele pamiętają od 6 lat.

więcej...

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka’’

      W okresie od listopada 2016 do maja 2017 roku w klasach IV naszej Szkoły  została przeprowadzona akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka’’. Jej celem było promocja czytelnictwa oraz propagowanie wiedzy nt. praw dziecka. Na godzinach z wychowawcą zapraszane osoby czytały teksty literackie poświęcone wybranym prawom dziecka, korzystając ze zbiorów opowiadań: 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dziecka oraz Moje prawa - ważna sprawa! autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej. Czytający goście, a wśród nich: p. Paweł Marciniak - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, p. Mariusz Ossowski - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, pp. Katarzyna Harasim i Gabriela Kokot - pedagodzy szkolni, nauczyciele - także emerytowani, p. Piotr Curyk - burmistrz Pogorzeli, rodzice i dziadkowie uczniów oraz p. Monika Curyk – st. asp.  KPP w Gostyniu, przeczytali czwartoklasistom teksty napisane przez znanych polskich pisarzy, m.in. Renatę Piątkowską, Elizę Piotrowską, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, Marcina Pałasza, Joannę Krzyżanek i Annę Sójkę. Poprzez wysłuchanie opowiadań i rozmowę o nich dzieci zostały zapoznane ze swoimi prawami, m.in. z prawem do nauki, zabawy, wypoczynku, równouprawnienia, wyrażania swoich poglądów i opinii, opieki lekarskiej, życia bez przemocy, informacji i adopcji.

W ramach akcji p. Gabriela Kokot, pedagog szkolny, przeprowadziła ponadto  lekcje na temat praw dziecka, podczas których uczniowie klas IV dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy, gdy ich dziecięce prawa nie są przestrzegane.
Podsumowaniem akcji był konkurs poetycki Prawa dziecka, w którym wzięło udział 7 uczennic klas IV. Wiersze laureatek I, II i III nagrody - Wiktorii Wawrockiej z klasy IV a, Alicji Harasim z klasy IV b i Anastazji Dąbrowskiej z klasy IV b – zostały przesłane do Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka.

więcej...

Konkurs na wiersz o prawach dziecka

      W klasach IV szkoły podstawowej został przeprowadzony konkurs, którego zadanie polegało na napisaniu wiersza o prawach dziecka.

      Konkurs był  podsumowaniem Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” o prawach dziecka, która miała m.in. na celu dostarczenie wiedzy nt praw dziecka.

więcej...

Strona 11 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
100
690440
Free business joomla templates