Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

MISTRZOWIE KOLOROWEJ KREDKI W KLASACH I

Dzień 17 maja 2017 roku był dla 7 uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej w Pogorzeli oraz 4 uczniów klasy Ia Szkoły Filialnej w Bułakowie jednocześnie dniem integracji i rywalizacji. Pierwszoklasiści wzięli tego dnia udział w spotkaniu integracyjnym oraz w dwóch zorganizowanych dla nich w pogorzelskiej podstawówce konkursach: kaligraficznym oraz plastycznym. W roku szkolnym 2017/2018 - po likwidacji bułakowskiego oddziału szkolnego - wszystkie dzieci będą uczęszczać wspólnie do klasy IIa w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli.

więcej...

Harmonogram spotkań z rodzicami w dniu 23 maja 2017 r.

 

15:30 dla rodziców uczniów klas IV-VI SP - spotkanie z pracownikiem PPP w Gostyniu

16:30 dla rodziców uczniów klas I-VI SP

17:30 dla rodziców uczniów klas I-III Gimnazjum

 

Udział uczniów gimnazjum

w III Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa w Gostyniu

W dniu 19 maja 2017 r. w ramach III Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w Gostyniu odbył się Przystanek Profilaktyka a Ty (PaT), w którym wzięło udział 17 uczniów z kl. Ia i IIIa gimnazjum z naszej szkoły wraz z opiekunami Katarzyną Harasim i Wojciechem Walkiewiczem. W czasie Przystanku obecne były różne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo: narodowe, mieszkańców, zdrowotne, żywności, środowiska, w lesie.

Przystanek PaT rozpoczął się od powitania wszystkich obecnych przez I zastępcę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, starosty powiatu gostyńskiego i dyrektorki Poradni Psychologiczno – Psychologicznej w Gostyniu. Potem wszyscy zebrani odśpiewali hymn Przystanku PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczyli belgijkę i „wygłupiaczka” z PatPortem z Rawicza. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach: samoobrony, musztry, wokalnym, tanecznym i wokalnym rapu.

więcej...

Wizyta wolontariuszy Motylego Wolontariatu

i koncert uczennic naszej szkoły w Hospicjum Palium w Poznaniu

 

W ramach współpracy z Hospicjum Palium w Poznaniu Motyli Wolontariat z naszej szkoły postanowił zorganizować koncert dla pacjentów hospicjum. Pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się Panowie Krzysztof Mandrysz i Maciej Zenfler z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, którzy prowadzą kółko muzyczne m.in. z Patrycją Klamecką i Patrycją Wawrocką z kl. 2b szkoły podstawowej. Do współpracy zaprosili uczennice naszej szkoły, które uczą się także w Państwowej Szkole Muzycznej  im. Józefa Zajdlera w Gostyniu – Antoninę Paluszkiewicz z kl. 6c (również wolontariuszkę Motylego Wolontariatu), Zofię Urny z kl. 6a  i Dominikę Klamecką z kl. 5b. Razem przygotowali ciekawy repertuar piosenek i utworów muzycznych.

więcej...

KONKURSY ORTOGRAFICZNE dla uczniów klas II i III

Po Konkursie Pięknego Czytania dla uczniów klas III, Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Jana Brzechwy dla uczniów klas II oraz Konkursie Kaligraficznym i konkursie plastycznym na ilustrację do baśni Czerwony Kapturek dla uczniów klas I w naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza nadszedł czas na Konkursy Ortograficzne dla uczniów klas II i III.

więcej...

VI Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I

Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego, starannego ręcznego pisania. Bazuje na różnego rodzaju stylach pism, których na przestrzeni wieków pojawiło się bardzo wiele. W kulturze europejskiej istnieje kilka głównych nurtów tej sztuki. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Mali Polacy jako jedyni piszą proste litery, w innych krajach dzieci uczą się pisać literami pochylonymi - jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Kaligrafia była w Polsce do lat 60. XX wieku przedmiotem nauczania wczesnoszkolnego, mającym na celu doskonalenie pisma ręcznego. Wprowadzana od 1 września 2017 roku reforma systemu edukacji przywróci w polskich szkołach do łask tę zapomnianą sztukę, o której… w pogorzelskiej Szkole Podstawowej nauczyciele pamiętają od 6 lat.

więcej...

Strona 11 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
597
761414
Free business joomla templates