Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Kampania „Rakoobrona” w gimnazjum

w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli

 

W Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli w klasach II i III gimnazjum realizowany jest program wczesnej profilaktyki onkologicznej „Rakoobrona”. To ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna skierowana do młodych osób w wieku 14 – 19 lat. Zwraca ona uwagę na czynniki, które bezpośrednio zwiększają ryzyko zachorowań na raka.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Rosa razem z Fundacją Sensoria. Jej twórcy chcą zwrócić uwagę na to, że profilaktyka nowotworowa to nie tylko badania lub obserwacja swojego ciała, to przede wszystkim zmiana stylu życia.

więcej...

   Motyli Wolontariat

Uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli włączyli się w działalność Motylego Wolontariatu działającego na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

W dniu 27 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Panem Włodzimierzem Nowakowskim, wolontariuszem Motylego Wolontariat w Hospicjum Palium w Poznaniu. Pan Nowakowski zaprezentował film przedstawiający działalność Hospicjum i zachęcający do włączenia się w działania Motylego Wolontariatu. Opowiedział uczniom i nauczycielom o codziennym życiu w Hospicjum, o pomocy wolontariuszy i możliwości wsparcia Hospicjum. Porozdawał również kolorowe motyle zrobione przez wolontariuszy i zachęcał uczniów do udziału w akcjach Motylego Wolontariatu.

Wkrótce potem Motyli Wolontariat rozpoczął swoją działalność w naszej szkole z inicjatywy pedagogów szkolnych. Na poniedziałkowe spotkania przychodzą wolontariusze, którzy przygotowują akcje wsparcia Hospicjum Palium.

więcej...

„Średniowieczne opowiastki”

Dnia 13 marca 2017 r. uczniowie klasy 5a zaprosili nas na nietypową lekcję historii. Były to „Średniowieczne opowiastki”. Przedstawienie zostało wystawione w MGOK. Uczniowie pokazali krótkie scenki obrazujące życie w średniowiecznym mieście, zamku rycerskim, klasztorze i na wsi. Całość przedstawienia łączyły postacie dwóch  złośliwych wiedźm, które za sprawą magii przeniosły widzów w czasy średniowiecza. W rolę czarownic wcieliły się uczennice Gimnazjum.

więcej...

UCZNIOWIE KLAS I-III W ŚWIECIE WARTOŚCI

Babcie, mamy, ciocie, a nawet starsze siostry uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli nie są statystycznymi Polkami. Dlaczego? Ponieważ lubią czytać książki! W I okresie roku szkolnego 2016/2017 czytały głośno pierwszo-, drugo- i trzecioklasistom wiersze, opowiadania, baśnie i fragmenty powieści. Największą liczbę, bo aż 8 spotkań z głośnym czytaniem w roli głównej zorganizowała wychowawczyni klasy IIb, p. Ewa Michalak. W klasie IIIc chęć czytania zgłosiła natomiast zaledwie jedna mama. Ogółem w okresie od 3 października 2016 roku do 17 stycznia 2017 roku w klasach I, II i III odbyło się aż 40 spotkań. To pod każdym względem bardzo ładny wynik – dosłownie i w przenośni: osobami czytającymi dzieciom były przecież wyłącznie przedstawicielki płci pięknej!

więcej...

UCZEŃ naszej SZKOŁY PODSTAWOWEJ wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym

,,Baśnie, naturalnie!’’


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli znaleźli się w gronie finalistów oraz laureatów I edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pt. BAŚNIE, NATURALNIE! organizowanego przez Szkoły MIKRON z siedzibą przy ulicy Pięknej w Łodzi.

więcej...

Uciekasz – tracisz, zostajesz – zyskujesz i do kina maszerujesz

Wśród uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, w dniach od 1 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku, odbył się konkurs. Celem konkursu było zmobilizowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia szkolne.

więcej...

Strona 12 z 21

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
134
638274
Free business joomla templates