Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Biblioteka
serdecznie zaprasza uczniów klas I-III
Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Pogorzeli
do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym

pt.
Tajemnicze zniknięcie
detektywa Pozytywki
.

więcej...

        

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

więcej...

Projekt edukacyjny EKOPAKA.

ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW – cz.4 – aluminium i inne metale

Nasza Biblioteka była jedną z 50 placówek uczestniczących w projekcie edukacyjnym EKOPAKA. ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW, organizowanym przez INTERSEROH - Organizację Odzysku Opakowań z siedzibą w Warszawie, przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. To pierwszy realizowany przez biblioteki na tak dużą skalę program edukacji ekologicznej, którego adresatem byli uczniowie w wieku wczesnoszkolnym. Jego celem było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z recyklingiem opakowań, popularyzacja idei zamkniętego obiegu surowców sprzyjającego ochronie zasobów naturalnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

więcej...

Przygotowania do Powiatowego Bicia Rekordu w RKO

W dniu 23 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli odbyły się warsztaty z resuscytacji krążeniowo oddechowej w ramach Powiatowego Pikniku Bezpieczeństwa, który odbędzie się 19 maja br.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I i III gimnazjum, którzy pojadą na Powiatowy Piknik Bezpieczeństwa oraz Przystanek Profilaktyka a Ty, organizowane przez  Komendę Powiatową Policji w Gostyniu.

więcej...

„Zdrowe jedzenie – mądre myślenie

 

W dniu 28 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli odbyła się III edycja imprezy promującej zdrowe odżywianie „Zdrowe jedzenie – mądre myślenie”. Wzięły w niej udział  klasy
pierwsze gimnazjum. W ramach imprezy odbył się konkurs kulinarny „Zielono mi…potrawy z warzyw
i owoców”, w którym 3-osobowe zespoły z kl.Ia i kl.Ib miały przygotować kanapki, surówkę/sałatkę
i deser.

więcej...

Kampania „Rakoobrona” w gimnazjum

w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli

 

W Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli w klasach II i III gimnazjum realizowany jest program wczesnej profilaktyki onkologicznej „Rakoobrona”. To ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna skierowana do młodych osób w wieku 14 – 19 lat. Zwraca ona uwagę na czynniki, które bezpośrednio zwiększają ryzyko zachorowań na raka.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Rosa razem z Fundacją Sensoria. Jej twórcy chcą zwrócić uwagę na to, że profilaktyka nowotworowa to nie tylko badania lub obserwacja swojego ciała, to przede wszystkim zmiana stylu życia.

więcej...

Strona 13 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
95
690435
Free business joomla templates