Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

 

KONKURS RECYTATORSKI
poświęcony twórczości Jana Brzechwy


Wczesne piątkowe popołudnie poprzedzające długi majowy weekend upłynęło uczniom klas II naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w poetyckiej aurze twórczości Jana Brzechwy.

Biorąc na warsztat wiersze, które zostały umieszczone na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom - jako utwory, które pobudzają dzieci do śmiechu, doskonalą ich język, rozwijają wyobraźnię oraz wskazują wzorce zachowań, w dniu 28 kwietnia 2017 roku w recytatorskie szranki stanęło 18 uczniów reprezentujących klasy IIa, IIb, IIc oraz klasy II Szkół Filialnych w Bułakowie i we Wziąchowie. Każdy uczeń przygotował recytację innego wiersza Jana Brzechwy. Drugoklasiści przenieśli w pełen humoru, niezwykły świat wyobraźni nie tylko jurorki konkursu - nauczycielki Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli: pp. Dobrochnę Błażejczak, Jolantę Drukarczyk i Elżbietę Talmę, lecz także swoich rówieśników.

więcej...

Biblioteka
serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI
Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Pogorzeli
do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym
Dom nie z tej ziemi.

więcej...

Biblioteka
serdecznie zaprasza uczniów klas I-III
Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Pogorzeli
do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym

pt.
Tajemnicze zniknięcie
detektywa Pozytywki
.

więcej...

        

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

więcej...

Projekt edukacyjny EKOPAKA.

ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW – cz.4 – aluminium i inne metale

Nasza Biblioteka była jedną z 50 placówek uczestniczących w projekcie edukacyjnym EKOPAKA. ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW, organizowanym przez INTERSEROH - Organizację Odzysku Opakowań z siedzibą w Warszawie, przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. To pierwszy realizowany przez biblioteki na tak dużą skalę program edukacji ekologicznej, którego adresatem byli uczniowie w wieku wczesnoszkolnym. Jego celem było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z recyklingiem opakowań, popularyzacja idei zamkniętego obiegu surowców sprzyjającego ochronie zasobów naturalnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

więcej...

Przygotowania do Powiatowego Bicia Rekordu w RKO

W dniu 23 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli odbyły się warsztaty z resuscytacji krążeniowo oddechowej w ramach Powiatowego Pikniku Bezpieczeństwa, który odbędzie się 19 maja br.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I i III gimnazjum, którzy pojadą na Powiatowy Piknik Bezpieczeństwa oraz Przystanek Profilaktyka a Ty, organizowane przez  Komendę Powiatową Policji w Gostyniu.

więcej...

Strona 13 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
550
731917
Free business joomla templates