Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Uciekasz – tracisz, zostajesz – zyskujesz i do kina maszerujesz

Wśród uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, w dniach od 1 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku, odbył się konkurs. Celem konkursu było zmobilizowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia szkolne.

więcej...

KONKURS PLASTYCZNY,,KOCIA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI’’ ROZSTRZYGNIĘTY!

Wykonywane w wielu kształtach z różnorodnych materiałów, zakładki do książek mają swoją historię związaną z rozwojem druku. Najwcześniejsze datowane są na średniowiecze, lecz nie ulega wątpliwości, że posługiwano się nimi już w czasach starożytnych - zwoje papirusu osiągały niejednokrotnie długość 40 metrów, trzeba więc było zaznaczyć w jakiś sposób miejsce, w którym zakończono czytanie. Jedne z najstarszych zakładek  - wykonane z paska papieru welinowego - znaleziono w średniowiecznych klasztorach. Z biegiem czasu moda zakładkowa ulegała przeobrażeniom. W XVIII i XIX wieku popularne były zakładki w postaci wąskiej jedwabnej wstążki, umocowanej u góry książki. Pierwsze samodzielne zakładki pojawiły się w latach 50. XIX wieku - w epoce wiktoriańskiej: haftowane, wykonywane w celu używania ich podczas czytania Biblii i w modlitewnikach.  Po koniec XIX wieku jedwabne zakładki stopniowo zostały zastąpione przez papierowe.

więcej...

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 16 lutego 2017 odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa klas 4-6.

Tematem przewodnim była moda lat 80’ i muzyka tego okresu naszej historii.

Uczniowie przygotowali się do wspólnej zabawy na szóstkę, były kolorowe i pomysłowe stroje,

neonowe makijaże i układy taneczne. Bawiliśmy się w rytmie muzyki współczesnej, ale

poznawaliśmy też wspólnie historię muzyki lat 80’ i największe hity tych czasów. Jury w składzie:

p. Iwona Cendlak - Gruchociak, p. Maria Wawrzyniak i p. Michał Curyk ogłosili Królową i Króla dyskoteki. Zostali nimi Zofia Urny (kl.6A) i Bartosz Foltynowicz ( 4C ).

więcej...

WARSZTATY PLASTYCZNE ,,KOCIE ŻYCIE KSIĄŻEK’’


Światowy Dzień Kota
zapoczątkowały spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie w dniu 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom, zamieszkującym m.in. w słynnym Koloseum. W Polsce kocie święto obchodzone jest od 2006 roku z inicjatywy prezesa Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, Wojciecha Alberta Kurkowskiego. Obchody te cieszą się coraz większą popularnością, zarazem są okazją do organizowania szlachetnych akcji na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. Uczestniczą w nich kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Felinologicznej, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz pomocy zwierzętom, instytucje, media i osoby prywatne. Podczas akcji charytatywnych odbywających się pod hasłem Rasowce - dachowcom na terenie całego kraju zbierane są środki dla schronisk i instytucji niosących pomoc kotom wolno żyjącym. W ramach obchodów kociego święta odbywa się także Gala Światowego Dnia Kota, podczas której od roku 2006 osobom i instytucjom działającym na rzecz poprawy dobrostanu bezdomnych kotów, propagującym właściwe formy pomocy bezdomnym zwierzętom i zapobiegania ich nadmiernemu rozmnażaniu, nadawany jest tytuł Kociarza Roku.

więcej...

KONCERT DUETU SMYCZKOWEGO

20 lutego 2017 r. uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. W gościnnych murach sali MGOK koncertował duet smyczkowy: Krzysztof Orzechowski (wiolonczela) oraz Jacek Woźnica (skrzypce, altówka). Duet zaprezentował wirtuozowskie kompozycje autorstwa gigantów muzyki światowej:
J.S. Bacha, klasyków wiedeńskich: W.A. Mozarta i L. van Beethovena, A. Vivaldiego, G. Rossiniego, F. Mendelssohna, J. Straussa.
Na zakończenie muzycy zaprosili uczniów i nauczycieli na quiz muzyczny. Najbardziej aktywni uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni gadżetami biura koncertowego „Wirtuoz”.

Konkurs „Jestem wolny od nałogów. Wybieram zdrowie”.

        W Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli w ramach kampanii „Trzeźwo żyjemy” został przeprowadzony konkurs w klasach IV- VI szkoły podstawowej na wiersz pod hasłem „Jestem wolny od nałogów. Wybieram zdrowie” Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki uzależnień, promowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM i G w Pogorzeli.

więcej...

Strona 15 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
33
729706
Free business joomla templates