Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

20 listopada 2015 roku (w piątek) w naszej szkole odbył się etap szkolny V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Mieli oni za zadanie w ciągu 90 minut, rozwiązać 21 zadań. Wśród nich były zadania zamknięte oraz zadania otwarte. Test można zobaczyć na stronie:

więcej...

Mikołajki w szkole

SAM 6001Dnia 4 grudnia 2015 uczniowie postanowili wprowadzić w szkole świąteczny nastrój i uczcić Mikołajki ubierając się na czerwono i wkładając Mikołajowe czapki. Dzięki temu wszyscy w szkole poczuli magię zbliżających się do nas Świąt Bożego Narodzenia. W podziękowaniu za zaangażowanie każdy z nich otrzymał słodką niespodziankę.

więcej...

KONKURS ,,MIŚ MAKSYMALNY’’ ROZSTRZYGNIĘTY!

IMG 0254Pluszowe misie na całym świecie obchodziły po raz czternasty w dniu 25 listopada 2015r. swoje międzynarodowe święto. Do obchodów ustanowionego w 2002 roku - w setną rocznicę powstania maskotki - Światowego Dnia Pluszowego Misia włączyła się tradycyjnie już nasza Książnica, ogłaszając konkurs MIŚ MAKSYMALNY. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było dostarczenie do Biblioteki co najmniej 90-centymetrowego pluszowego niedźwiedzia.

więcej...

Śpiewajmy razem

PB110281,,Gdzie słyszysz śpiew , tam śmiało wstąp”-takimi słowami , nauczycielka Szkoły Podstawowej w Pogorzeli -Maria Opalińska (autorka scenariusza i prowadząca ) powitała zebranych na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Dniu Niepodległości. Uczestnicy, którzy wypełnili salę MGOK w Pogorzeli -nie przyszli, żeby obejrzeć przedstawienie, ale żeby je tworzyć. Razem z chórem SP przygotowanym przez panią Magdalenę Ostach i dzięki tekstom opracowanym graficznie i wyświetlanym przez panią Mariolę Wawrocką, stworzyli piękny nastrój świętowania. Chór SP wspomagali uczniowie pogorzelskiego gimnazjum, a wiersz o Ojczyźnie recytowała Magdalena Błażejczak. Szczególne oklaski otrzymały przedszkolaki, którzy z wdziękiem wykonali jedną z patriotycznych piosenek.

więcej...

Projekt edukacyjny EKOPAKA. ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW - cz.1 - DREWNO

IMG 0060Nasza Biblioteka jest jedną z 50 placówek, które biorą udział w projekcie edukacyjnym EKOPAKA. ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW, organizowanym przez INTERSEROH - Organizację Odzysku Opakowań z siedzibą w Warszawie, przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. To pierwszy realizowany przez biblioteki na tak dużą skalę program edukacji ekologicznej, którego adresatem są uczniowie w wieku wczesnoszkolnym. Jego celem jest przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z recyklingiem opakowań, popularyzacja idei zamkniętego obiegu surowców sprzyjającego ochronie zasobów naturalnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

więcej...

Konkurs Różańcowy 2015

DSC 2520Odbył się konkurs pt.” Najpiękniejsza Tajemnica Różańca Świętego”, który polegał na wykonaniu za pomocą dowolnej techniki pracy plastycznej w formacie A4 ukazującej wybraną tajemnicę różańcową.

Do konkursu zaproszono wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Wszystkie prace są bardzo ładne. Prac w klasach I-III jest 38, natomiast w klasach IV-VI jest 34.

więcej...

Strona 16 z 18

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
266
580546
Free business joomla templates