Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Program profilaktyki antytytoniowej  ,,Nie pal przy mnie, proszę” 

          Uczniowie klas III szkoły podstawowej Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli uczestniczyli w  programie edukacji antytytoniowej  ,,Nie pal przy mnie, proszę”, który był realizowany w naszej szkole przez  pedagoga szkolnego i pielęgniarkę od października do grudnia 2016 roku.

więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI W BUŁAKOWIE

Z inicjatywy rodziców uczniów klasy III d odbyło się kolędowanie w Bułakowie. Uczniów- kolędników przygotowała wychowawczyni p. Anna Jańczak.
 
Święta Bożego Narodzenia to najważniejsze dni w roku, kiedy to ludzie dzielą się opłatkiem i życzą sobie wszystkiego, co najlepsze. Z niecierpliwością czekają na nie dzieci, ale i dorośli też...

Zakończeniem tych świąt jest właśnie Orszak Trzech Króli(tj. święto Trzech Króli 6.01.).

        W Bułakowie dzieci również wyruszyły z gwiazdą w poszukiwaniu betlejemskiej stajenki. Zosia Fabisiak i Marysia Lewandowicz wcieliły się w anioły. Kuba Wawrzyniak w koronie na głowie i berle w dłoni trzymał pieczę nad całą grupą. Julka Garbarek z dzieciątkiem na rękach i świętym Józefem (Bartosz Ożóg ze szkoły Filialnej w Bułakowie) byli świętą rodziną. Dominik Wawrzyniak (uczeń szkoły Filialnej w Bułakowie) w oryginalnym stroju pastuszka dopełnił uliczny orszak. Dzieci złożyły mieszkańcom Bułakowa noworoczne życzenia i zaśpiewały kolędy. Mimo mrozu, było głośno, kolorowo i wesoło!

             Po raz pierwszy w Bułakowie przybyli kolędnicy! Spotkało to się z wielkim entuzjazmem ze strony mieszkańców. Dzieci zostały obdarowane mnóstwem słodyczy, ale złotówek również nie zabrakło...! Kolędnicy byli zadowoleni i obiecali, że za rok również wyruszą w drogę, ale tym razem obejmą większy zasięg! Brawa za odwagę i pomysłowość!

             Ale to nie wszystko, bowiem w niedzielę (tj. 08. 01.)  o godz. 13.30 w świetlicy wiejskiej w Bułakowie odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek z udziałem naszych kolędników. Korowód  dumnie prowadziła Zosia Fabisiak z gwiazdą w ręku. Dzieci wykazały się niezwykłym talentem muzycznym, umilając swoim śpiewem czas mieszkańcom naszej miejscowości. Pani sołtys  Grażyna Naglak przygotowała gorącą kawę i pyszne pączki własnego wypieku. Każde dziecko otrzymało czekoladę za występ.

Anna Jańczak

 

                                  

 

PRZYGOTOWANIA DO ORSZAKU

Uczniowie klasy IIb, IIIb, IIId, Ia szkoły podstawowej przygotowują berła, a IIIa gimnazjum gwiazdy na Orszak Trzech Króli. 

więcej...

Strona 16 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
519
690859
Free business joomla templates