Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościBaśnie, naturalne

UCZEŃ naszej SZKOŁY PODSTAWOWEJ wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym

,,Baśnie, naturalnie!’’


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli znaleźli się w gronie finalistów oraz laureatów I edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pt. BAŚNIE, NATURALNIE! organizowanego przez Szkoły MIKRON z siedzibą przy ulicy Pięknej w Łodzi.


Inicjatywa skierowana była do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zadanie uczestników artystycznej rywalizacji polegało na przedstawieniu w oryginalny sposób treści dowolnej baśni świata w formie kompozycji płaskiej na kartonie formatu A3. Do wykonania ilustracji należało wykorzystać materiały naturalne, takie jak: patyki, kamyczki, muszelki, pióra, nasiona, suszone owoce, kasztany, żołędzie, trzcina, orzechy, liście, kora, makaron, przyprawy itp.

Rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu nastąpiło w dniu 22 grudnia 2016 roku podczas przedświątecznego spotkania społeczności szkolnej w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Relacje z etapu szkolnego dostępne są tutaj: http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232:konkurs-plastyczny-basnie&catid=11&Itemid=145 http://www.gostynska.pl/artykuly/basnie-z-pomyslem,64747.htm http://pogorzela.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=7&artykul=3014&akcja=artykul  

Prace nagrodzone w etapie szkolnym zostały sfotografowane i zgłoszone w postaci elektronicznej do etapu ogólnopolskiego. Ogłoszenie jego wyników nastąpiło w dniu 3 lutego 2017 roku podczas uroczystej gali w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Na konkurs wpłynęło prawie 500 prac z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowano 44 kompozycje, które można zobaczyć w konkursowej galerii: https://basnie-naturalnie.blogspot.com/p/galeria.html.

Wśród finalistów znalazło się dwoje uczniów naszej Szkoły: Patryk Gabryelczyk z klasy IIIa oraz Malwina Czapracka z klasy IIIb. Ostatecznie  jury w składzie: Magdalena Walczak (artysta plastyk, współtwórczyni rzeźb ze szlaku Łódź Bajkowa), Martyna Pazera (grafik, twórczyni bloga www.mamarak.pl), Ewa Baranowska (pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi) - https://basnie-naturalnie.blogspot.com/p/jury.html, biorąc pod uwagę pomysłowość, wkład pracy oraz ilość wykorzystanych materiałów naturalnych, przyznało 10 nagród i 9 wyróżnień w 3 kategoriach  wiekowych.


W gronie 19 laureatów znalazł się uczeń naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli - Patryk Gabryelczyk, który otrzymał WYRÓŻNIENIE w najmłodszej kategorii wiekowej. W dniu 7 marca 2017 roku dyplom oraz nagrody rzeczowe, które przesłane zostały do naszej Szkoły drogą pocztową, wręczyła laureatowi wicedyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, p. Jolanta Błaszyk.


Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone prace można zobaczyć, klikając w poniższy link: https://basnie-naturalnie.blogspot.com/p/nagrodzone-prace.html, natomiast lista z wyszczególnionymi miejscami dostępna jest pod adresem: https://basnie-naturalnie.blogspot.com/2017/02/wyniki-pierwszej-edycji-konkursu.html.

Kompozycja Patryka – interpretacja treści baśni pt.  Dziewczynka z zapałkami Hansa Christiana Andersena - prezentowana jest ,,na żywo’’ w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pogorzeli.Tekst i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
67
729740
Free business joomla templates