Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościMotyli Wolontariat

   Motyli Wolontariat

Uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli włączyli się w działalność Motylego Wolontariatu działającego na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

W dniu 27 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Panem Włodzimierzem Nowakowskim, wolontariuszem Motylego Wolontariat w Hospicjum Palium w Poznaniu. Pan Nowakowski zaprezentował film przedstawiający działalność Hospicjum i zachęcający do włączenia się w działania Motylego Wolontariatu. Opowiedział uczniom i nauczycielom o codziennym życiu w Hospicjum, o pomocy wolontariuszy i możliwości wsparcia Hospicjum. Porozdawał również kolorowe motyle zrobione przez wolontariuszy i zachęcał uczniów do udziału w akcjach Motylego Wolontariatu.

Wkrótce potem Motyli Wolontariat rozpoczął swoją działalność w naszej szkole z inicjatywy pedagogów szkolnych. Na poniedziałkowe spotkania przychodzą wolontariusze, którzy przygotowują akcje wsparcia Hospicjum Palium.

 

W dniu 21 marca odbyła się akcja Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości. Przygotowania trwały od dłuższego czasu i włączyła się w nie większość klas naszej szkoły przy wsparciu nauczycieli i wychowawców. Na ten dzień przygotowano ponad 800 pięknych motyli zrobionych różnymi technikami plastycznymi.

W dniu 21 marca w holu szkolnym działało stoisko, w którym można było otrzymać motyla oraz wesprzeć Hospicjum. Zebrano 242 zł 42 gr, które zostaną przekazane na konto Hospicjum. W tym dniu wolontariusze również  przeszli po Pogorzeli rozdając motyle i ulotki zawierające informacje o Dniu Motyla i Hospicjum Palium. Wszyscy mieszkańcy byli zainteresowani akcją, motyle bardzo się im podobały i każdy witał i żegnał wolontariuszy z uśmiechem.

Kolejnym pomysłem Motylego Wolontariatu jest koncert uczniów naszej szkoły dla chorych z Hospicjum Palium.

Katarzyna Harasim, Gabriela Kokot i Magdalena Wielowiejska

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
533
731900
Free business joomla templates