Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościRakoobrona

Kampania „Rakoobrona” w gimnazjum

w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli

 

W Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli w klasach II i III gimnazjum realizowany jest program wczesnej profilaktyki onkologicznej „Rakoobrona”. To ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna skierowana do młodych osób w wieku 14 – 19 lat. Zwraca ona uwagę na czynniki, które bezpośrednio zwiększają ryzyko zachorowań na raka.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Rosa razem z Fundacją Sensoria. Jej twórcy chcą zwrócić uwagę na to, że profilaktyka nowotworowa to nie tylko badania lub obserwacja swojego ciała, to przede wszystkim zmiana stylu życia.

 

„Rakoobrona” porusza tematykę trzech nowotworów: raka płuc, raka szyjki macicy oraz czerniaka. Istotne jest to, że w przypadku tych nowotworów istnieje skuteczna profilaktyka, a przyczynami zachorowania w przyszłości mogą być nawyki kształtujące się w wieku młodzieńczym, np. palenie papierosów, nadmierne opalanie i korzystanie z solarium lub zakażenie wirusem HPV.

Uczniowie gimnazjum na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego Katarzynę Harasim i pielęgniarkę szkolną Izabelę Maćkowiak zdobywają wiedzę na temat profilaktyki onkologicznej oglądając filmy edukacyjne i uczestnicząc w warsztatach poruszających tematykę związaną z ww. nowotworami. Realizatorki programu w pełni zgadzają się z hasłem kampanii – „najlepszy czas na działanie jest TERAZ”.

 

Katarzyna Harasim i Izabela Maćkowiak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
642
732009
Free business joomla templates