Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościZdrowe jedzenie

„Zdrowe jedzenie – mądre myślenie

 

W dniu 28 marca 2017 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli odbyła się III edycja imprezy promującej zdrowe odżywianie „Zdrowe jedzenie – mądre myślenie”. Wzięły w niej udział  klasy
pierwsze gimnazjum. W ramach imprezy odbył się konkurs kulinarny „Zielono mi…potrawy z warzyw
i owoców”, w którym 3-osobowe zespoły z kl.Ia i kl.Ib miały przygotować kanapki, surówkę/sałatkę
i deser.

W potrawach konkursowych dominować miały warzywa i owoce.  Zespoły wykazały się nie tylko dobrą organizacją pracy, pomysłowością, estetyką wykonanych potraw, ale również wyśmienitym smakiem, czego wynikiem była decyzja komisji konkursowej, w skład której weszli: Pan dyrektor SZS Paweł Marciniak, Pani Grażyna Baranowska, Pani Danuta Fengler, Pani  Lidia Zaremba – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyniu oraz Pan Alfred Siama – wiceprzewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pogorzeli – fundatora nagród w konkursie. Komisja zdecydowała o przyznaniu dwóch równorzędnych I miejsc dla klasy Ia i klasy Ib.

Oprócz konkursu kulinarnego w ramach imprezy odbyły się dla uczniów kl.I gimnazjum zajęcia fitness przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Urny oraz prelekcje Pani Lidii Zaremby poruszające zagadnienia zaburzeń w odżywianiu i zasad prawidłowego komponowania posiłków.

 

Organizatorzy:

Katarzyna Harasim i Izabela Maćkowiak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
561
731928
Free business joomla templates