Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościDzień Ziemi

        

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

 24 kwietnia w szkole w Pogorzeli z inicjatywy p. M. Wielowiejskiej i p. A. Jańczak obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu przedstawiciele klas IIc i IIId  przygotowali krótkie przedstawienie teatralne  pt.: Każdy miejsce ma w przyrodzie". Przedstawienie, które było apelem najmłodszych o przyszłość naszej Planety. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, w którym zgodziły się szanować środowisko naturalne i te wartości, które należy przekazywać innym. Pełni radości i zadowolenia dzieci udały się do parku i na teren szkoły gdzie brały udział  w akcji sprzątania świata 2017r.

Jest to akcja której celem jest promocja ekologii wśród najmłodszych.

Wyrażamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem, a także uzmysłowi nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, jak i gdzie żyjemy!!!

Zgodnie ze słowami poety rzymskiego Owidiusza:

COKOLWIEK CZYNISZ, CZYŃ ROZTROPNIE I PRZEWIDUJ SKUTKI"

 

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
69
729742
Free business joomla templates