Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościKonkursy Ortograficzne

KONKURSY ORTOGRAFICZNE dla uczniów klas II i III

Po Konkursie Pięknego Czytania dla uczniów klas III, Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Jana Brzechwy dla uczniów klas II oraz Konkursie Kaligraficznym i konkursie plastycznym na ilustrację do baśni Czerwony Kapturek dla uczniów klas I w naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza nadszedł czas na Konkursy Ortograficzne dla uczniów klas II i III.

W dniu 19 maja 2017 roku w ortograficzne szranki stanęło 32 uczniów: 15 drugo- i 17 trzecioklasistów. Miłośnikom literatury było niewątpliwie łatwiej zmierzyć się z konkursowym dyktandem zatytułowanym Mól książkowy, jednak nikt nie napisał bezbłędnie pełnego ortograficznych pułapek tekstu.

W jury oceniającym dyktanda uczniów klas II zasiadły wychowawczynie klas III: pp. Dorota Dymarska, Dorota Jeleńska i Anna Jańczak, z kolei prace uczniów klas III oceniały wychowawczynie klas II: pp. Ewa Michalak, Magdalena Wielowiejska i Urszula Wojciechowska.

Zwycięzcy ortograficznej rywalizacji popełnili jedynie pojedyncze błędy czyhające w naprawdę trudnych wyrazach.

Wśród uczniów klas II niepokonana okazała się Antonina Regulska z klasy IIb Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, która zajęła I miejsce; na II miejscu uplasował się Filip Stróżyk z klasy IIa Szkoły Filialnej we Wziąchowie; natomiast III miejsce przypadło w udziale Kamilowi Ratajczakowi z klasy IIb Szkoły Podstawowej w Pogorzeli.

W kategorii uczniów klas III tryumfowały dziewczęta z klasy IIIb Szkoły Podstawowej w Pogorzeli: I miejsce zajęła Anna Niedziela, II miejsce - Aleksandra Kubiak, III miejsce  - Aleksandra Siekierkowska.

Mistrzowie ortografii otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań - podziękowania za udział i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła dzieciom wicedyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, p. Jolanta Błaszyk.

Organizatorkami Konkursów Ortograficznych były nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego: pp. Urszula Wojciechowska, Ewa Michalak, Magdalena Wielowiejska, Dorota Dymarska, Monika Regulska, Dorota Jeleńska, Anna Jańczak oraz nauczyciel bibliotekarz, p. Dobrochna Błażejczak.

Oto dyktando napisane przez drugoklasistów:
Mól książkowy
Uwielbiam spędzać czas w bibliotece. Wśród półek z książkami odnajduję zaczarowany świat różnorodnych historii. Chętnie czytam  lektury podróżnicze, w których na bohaterów czyhają przerażające przygody. Moim ulubionym bohaterem jest Wojtek, który chciał zostać strażakiem. Często także wyobrażam sobie, że jestem marynarzem, który pływa po morzach olbrzymim żaglowcem. W bibliotece czas się po prostu zatrzymuje, a książki są jak moi najlepsi przyjaciele. Mama mówi, że dzięki nim staję się lepszy, wrażliwszy i poszerzam  swoje horyzonty myślowe.

Trzecioklasiści zmierzyli się natomiast z rozszerzoną wersją tekstu dla uczniów klas II:
Mól książkowy
Uwielbiam spędzać czas w bibliotece. Wśród półek, rzędów książek odnajduję zaczarowany świat różnorodnych historii. Pani Helena często podsuwa mi interesujące utwory. Chętnie czytam  lektury podróżnicze i przyrodnicze, w których na bohaterów czyhają przerażające, a niekiedy zabawne przygody. Moim ulubionym bohaterem jest Wojtek, który chciał zostać strażakiem. Często także wyobrażam sobie, że jestem marynarzem, który pływa po morzach olbrzymim żaglowcem. W bibliotece czas się po prostu zatrzymuje, a książki są jak moi najlepsi przyjaciele. Mama mówi, że dzięki nim staję się lepszy, wrażliwszy i poszerzam swoje horyzonty myślowe. Marzę, aby mieć czarodziejską różdżkę i móc poznać tajemnice wszystkich lektur w naszej szkolnej bibliotece.

 


Tekst i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
633
732000
Free business joomla templates