Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościMotyli wolontariat

Wizyta wolontariuszy Motylego Wolontariatu

i koncert uczennic naszej szkoły w Hospicjum Palium w Poznaniu

 

W ramach współpracy z Hospicjum Palium w Poznaniu Motyli Wolontariat z naszej szkoły postanowił zorganizować koncert dla pacjentów hospicjum. Pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się Panowie Krzysztof Mandrysz i Maciej Zenfler z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, którzy prowadzą kółko muzyczne m.in. z Patrycją Klamecką i Patrycją Wawrocką z kl. 2b szkoły podstawowej. Do współpracy zaprosili uczennice naszej szkoły, które uczą się także w Państwowej Szkole Muzycznej  im. Józefa Zajdlera w Gostyniu – Antoninę Paluszkiewicz z kl. 6c (również wolontariuszkę Motylego Wolontariatu), Zofię Urny z kl. 6a  i Dominikę Klamecką z kl. 5b. Razem przygotowali ciekawy repertuar piosenek i utworów muzycznych.

 

W dniu 8 maja 2017 r. grupa wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunami – Paniami Gabrielą Kokot, Magdaleną Wielowiejską i Katarzyną Harasim oraz zespół uczennic pod kierownictwem Pana Krzysztofa Mandrysza i Pana Macieja Zenflera odwiedził pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu. Przywitali nas koordynatorka wolontariuszy Motylego Wolontariatu Pani Barbara Grochal i Pan Włodzimierz Nowakowski – wolontariusz, który odwiedził naszą szkołę w styczniu zachęcając nas do współpracy z hospicjum.

Koncert odbył się w pełnym zieleni i motyli holu hospicjum. Pacjenci oglądali i słuchali koncertu bezpośrednio na holu lub w swoich salach na telewizorach.

W ramach podziękowań nasz wolontariat otrzymał piękny obraz z motylem wykonanym przez jednego z pacjentów hospicjum. My także obdarowaliśmy pacjentów hospicjum motylami przygotowanymi przez Panią Dorotę Dymarską oraz uczniów kl. 2b z wychowawczynią Panią Ewą Michalak. Wolontariusze mogli również obejrzeć m.in. salę, w której odbywają się zajęcia plastyczne (np. malowanie motyli) dla pacjentów, kaplicę i biuro wolontariuszy Motylego Wolontariatu pełne motyli w różnej postaci (obrazki, origami, ciastka, talerze itp.).

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły, która odwiedziła hospicjum to: Julia Rączkiewicz z kl. 4b, Martyna Surma z kl. 5b, Paulina Surma z kl. 6b, Laura Tyrakowska z kl. 6b, Nikola Drukarczyk z kl. 6c i Julia Czapracka z kl.1a gimnazjum.

 

Katarzyna Harasim, Gabriela Kokot, Magdalena Wielowiejska

 

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
71
729744
Free business joomla templates