Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualnościRajd rowerowy

Rajd rowerowy w poszukiwaniu śladów średniowiecza.

  

Dnia 26 maja 2017r. odbyła się wycieczka rowerowa. Wzięły w niej udział wszystkie klasy gimnazjalne Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, podzielone na 11 grup 11 – 13 osobowych. Uczniowie jechali wydłużoną zieloną trasą Pogorzelskiego Szlaku Rowerowego, wzbogaconą o odcinek wiodący przez średniowieczne grodzisko. Trasa zaczynała się na boisku szkolnym, a następnie prowadziła przez Głuchów, Głuchówek, Małgów, Bułaków, Międzyborze, z powrotem do Pogorzeli. Do poszczególnych grup przydzieleni byli przewodnicy, czyli osoby biorące udział w projekcie oraz opiekun-nauczyciel. Zadaniem pilotów było przeprowadzenie drużyny wraz
z opiekunem przez wyznaczoną drogę. Każdy z nich był wyposażony w kamizelkę odblaskową, apteczkę, mapę, 10-metrowy sznurek, ołówek oraz kopertę z zadaniami, którą po zakończeniu rajdu musiał zostawić w sekretariacie szkoły. Do rozporządzenia mieli również dwie pięciominutowe przerwy postojowe w dowolnych miejscach oraz 15 – minutową w XI – wiecznym grodzisku w mokronoskim lesie. Każda grupa wysłuchała tam historii archeologicznego znaleziska i miała za zadanie zmierzyć i obliczyć jego średnicę, promień, obwód i pole. Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu i uprawiania aktywności fizycznej, a także pokazanie młodzieży zabytku archeologicznego, pozostałego po przodkach z naszego regionu. Uczestnicy mogli udoskonalić swoją orientację w terenie oraz zdolności organizacji grupy.

 

Wyniki:

Najbliższe prawdzie okazały się wyniki grupy, składającej się z przedstawicieli wszystkich klas trzecich. Opiekunem tej grupy był Pan Paweł Urny, a przewodnikami Patrycja Turbańska i Antoni Wróbel. Drugie miejsce zajęła klasa IIIb, wraz ze swoją wychowawczynią Panią Magdaleną Jędrzejewską. Przewodnikiem tej grupy był Adrian Miernicki. Trzecie miejsce zajęła klasa IIb z Panem Krzysztofem Mandryszem i przewodnikami: Erykiem Krysiem, Tobiaszem Przybylskim, Bartoszem Drukarczykiem i Hubertem Pocztą.

Uczestnicy projektu:

Bogumiła Andrzejewska, Magdalena Błażejczak, Bartosz Drukarczyk, Jan Galeja, Wiktor Gendera, Marcin Gruchociak, Jagoda Jankowiak, Marcelina Kaniewska, Dawid Kaniewski, Eryk Kryś, Adrian Miernicki, Adrian Płachta, Hubert Poczta, Tobiasz Przybylski, Antoni Radoła, Patrycja Turbańska, Antoni Wróbel, Dawid Zawodny, Wiktoria Zielonka.

Opiekunowie projektu: Wojciech Walkiewicz i Krzysztof Mandrysz

Opr. Magdalena Błażejczak

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
543
731910
Free business joomla templates