Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedUczniowie klas IIb i IIIb w świecie wartości

Uczniowie klas IIb i IIIb w świecie wartości

Czytać warto zawsze! Wiedzą o tym wychowawczynie klas IIb i IIIb, pp. Ewa Michalak i Monika Regulska, które w lutym, marcu i kwietniu 2017r. zdecydowały się kontynuować akcję głośnego czytania z udziałem zaproszonych mam. Każda z pań zorganizowała w roku szkolnym 2016/2017 spotkania z głośnym czytaniem w roli głównej aż 11 razy!

 

Relacja z czytelniczej akcji w I półroczu dostępna jest tutaj: http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=254:swiat-wartosci&catid=11&Itemid=145

Niestety, żaden mężczyzna nie przełamał kobiecej dominacji. Czytającymi drugo- i trzecioklasistom nadal były wyłącznie panie. Ogółem w roku szkolnym 2016/2017 - w okresie od 3 października 2016r. do 20 kwietnia 2017r. - w klasach I, II i III odbyło się aż 48 spotkań.

Podsumowanie całorocznej akcji głośnego czytania stanowi przygotowana przez pp. Dobrochnę Błażejczak i Gabrielę Kokot wystawa pt. W świecie wartości, prezentująca wypowiedzi trzecioklasistów - wyjaśnienia pojęć, które miały im przybliżyć czytane utwory literackie. Z ,,definicji’’ stworzonych przez dzieci dowiadujemy się np., że: Szacunek to strzelić bramkę z połowy boiska; Sprawiedliwość to znaczy, żeby było po równo, a nie o jedno więcej lub o cztery mniej; Odwaga polega na tym, żeby nie bać się iść do szkoły, gdy nie ma się odrobionych lekcji; Piękno to my i życie!; Miłość to dwie osoby. Lektura tych całkowicie spontanicznych, czasami obrazowych, często dowcipnych, niekiedy bardzo szczerych i osobistych, przelanych na papier uczniowskich opinii, wyznań i spostrzeżeń umila czas przerw międzylekcyjnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszego Samorządowego Zespołu Szkół, skłaniając ich do refleksji nad rozumieniem przez dzieci ważnych w życiu człowieka wartości.

Szkolnymi koordynatorkami akcji były pp. Dobrochna Błażejczak (nauczyciel bibliotekarz) i Gabriela Kokot (pedagog szkolny), które w tym miejscu składają podziękowania pp. Ewie Michalak i Monice Regulskiej za niesłabnące zaangażowanie oraz gratulują im całorocznej wytrwałości i systematyczności.

 Tekst: Dobrochna Błażejczak
Zdjęcia: Dobrochna Błażejczak, Ewa Michalak, Monika Regulska

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
70
729743
Free business joomla templates