Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedKonkurs czytelniczy Przeczytałeś?

KONKURS CZYTELNICZY PRZECZYTAŁEŚ? - NAMALUJ!

SCENA Z MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI

Pędzel i pióro to dwa znamiona, przez które sztuka najsilniej działa - motto zaczerpnięte z wiersza pt. Do młodego malarza Narcyzy Żmichowskiej przyświecało uczniom klas I-VII naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy we wrześniu 2017 roku przyjęli zaproszenie do udziału w szkolnym etapie konkursu czytelniczego pt. ,,Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki’’. Organizatorem etapu wojewódzkiego jest Wielkopolski Kurator Oświaty. 


Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości czytelniczej uczniów, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych książek, rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej Szkoły: 57 młodych artystów przedstawiło aż 58 scen z ulubionych utworów literackich. Zgodnie z regulaminem prace konkursowe powinny były zostać wykonane techniką malarską w formacie A3.

Jury, w skład którego weszły nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza: p. Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, p. Dorota Dymarska - nauczyciel świetlicy, p. Karolina Kapała - nauczyciel plastyki, biorąc pod uwagę estetykę, staranność wykonania i stopień trudności pracy, poprawność merytoryczną, zgodność z tematem, komunikatywność przekazu, pomysłowość, kreatywność i oryginalność, przyznało 2 nagrody i 5 wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie to
Wiktoria Wawrocka z klasy Va
i Piotr Wojtkowiak z klasy IVa,
natomiast wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Kubiak z klasy IIa,
Jakub Teodorczyk z klasy IIId,
Jędrzej Fahner z klasy IVa,
Aleksandra Kubiak z klasy IVb
i Maciej Stelmaszczyk z klasy IVd.

W dniu 19 października 2017 roku dyplomy oraz nagrody, których fundatorem była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza, wręczył laureatom Dyrektor Szkoły, p. Paweł Marciniak.

Z każdej szkoły podstawowej działającej na terenie województwa wielkopolskiego do etapu wojewódzkiego mogły zostać zgłoszone dwie prace plastyczne. Naszą placówkę będą reprezentowały dzieła Wiktorii i Piotrka, inspirowane scenami z Księgi dżungli Rudyarda Kiplinga oraz opowieści filmowej Ninjago.

Organizatorkami szkolnego etapu konkursu były pp. Dobrochna Błażejczak i Karolina Kapała. Wystawa prac konkursowych prezentowana jest w korytarzu na pierwszym piętrze Szkoły. Tekst i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak
 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
103
729776
Free business joomla templates