Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

V  OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRAW  DZIECKA

Obchodzony w dniu 20 listopada - w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma na celu uświadamianie, że dzieci, podobnie jak dorośli, mają swoje prawa, a także upowszechnianie wiedzy, gdzie można szukać pomocy, gdy prawa te nie są przestrzegane.

Swoje prawa, takie jak prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do życia bez przemocy, doskonale znają uczniowie klas IV i V naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

W konkursie wzięło udział 40 czwarto- i piątoklasistów. Komisja konkursowa, w skład której weszły nauczycielki naszej Szkoły Podstawowej: p. Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, p. Karolina Kapała - nauczyciel plastyki, p. Gabriela Kokot - pedagog szkolny, biorąc pod uwagę estetykę, staranność wykonania, zgodność z tematem, komunikatywność przekazu, pomysłowość  i oryginalność, postanowiła przyznać 11 nagród i 11 wyróżnień.

Laureatami I nagrody zostali - ex aequo:
Jakub Wawrzyniak z klasy IVd
i Wiktoria Wawrocka z klasy Va.

II nagrodą jury uhonorowało - ex aequo:
Marcina Fenglera z klasy IVa,
Filipa Fenglera z klasy IVb,
Marikę Kędzię z klasy IVb
i Julię Zając z klasy Vb.

III nagroda
przypadła w udziale - ex aequo:
Jakubowi Gruchotowi z klasy IVb,
Weronice Łazarowicz z klasy IVb,
Agacie Robakowskiej z klasy IVb,
Aleksandrze Siekierkowskiej z klasy IVb
i Zofii Fabisiak z klasy IVd.

Wyróżnienia
otrzymali: Jędrzej Fahner z klasy IVa, Patryk Gabryelczyk z klasy IVa, Weronika Grobelna z klasy IVa, Maria Jagodzińska z klasy IVa, Nadia Kaniewska z Pogorzeli z klasy IVa, Oliwia Regulska z klasy IVa, Bartosz Sieński z klasy IVa, Malwina Czapracka z klasy IVb, Przemysław Kaniewski z klasy IVb, Anna Niedziela z klasy IVb i Zuzanna Patryniak z klasy IVb.

Ufundowane przez Radę Rodziców nagrody rzeczowe oraz dyplomy w dniu 20 listopada 2017 roku wręczył laureatom Dyrektor Szkoły, p. Paweł Marciniak.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia jako podziękowanie za udział w  konkursie.

Pokonkursowa wystawa plakatów promujących V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka prezentowana jest w holu oraz w korytarzu  na pierwszym piętrze Szkoły.

W naszej Szkole Podstawowej trwa również całoroczna akcja głośnego czytania uczniom klas IV i V o prawach dziecka. Jej celem jest nie tylko propagowanie wiedzy na temat praw dziecka, lecz także promocja czytelnictwa. Na godzinach z wychowawcą zapraszane osoby czytają teksty literackie poświęcone wybranym prawom dziecka, napisane przez znanych polskich pisarzy, m.in. Renatę Piątkowską, Elizę Piotrowską, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, Marcina Pałasza, Joannę Krzyżanek, Annę Czerwińską-Rydel i Annę Sójkę, korzystając ze zbiorów opowiadań: 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dziecka oraz Moje prawa - ważna sprawa! Poprzez wysłuchanie opowiadań i rozmowę o nich dzieci zapoznają się ze swoimi prawami, m.in. z prawem do nauki, zabawy, wypoczynku, równouprawnienia, wyrażania swoich poglądów i opinii, opieki lekarskiej, życia bez  przemocy, informacji i adopcji. Koordynatorkami akcji są pp. Gabriela Kokot i Dobrochna Błażejczak.  
 

 
Organizatorzy: Dobrochna Błażejczak, Karolina Kapała, Gabriela Kokot
Zdjęcia: Grażyna Kogut, Gabriela Kokot

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
600
731967
Free business joomla templates