Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedAKCJA MLECZNEJ KANAPKI KINDER

 

AKCJA  MLECZNEJ   KANAPKI  KINDER  PRZERWA  NA  WSPÓLNE  CZYTANIE 

Czytanie rozwija język i wyobraźnię dziecka, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Mleczna Kanapka Kinder wsparła ideę wspólnego czytania, przekazując 10.000 książek dla 120 bibliotek publicznych w całej Polsce.

Akcja Przerwa na wspólne czytanie miała charakter społecznościowy. Jej celem było rozpowszechnienie kultury wspólnego czytania książek rodziców z dziećmi, a polegała ona na internetowym głosowaniu na ulubione biblioteki, które miał możliwość zgłosić każdy, niekoniecznie pracownik tego typu placówki. Głosowanie trwało od 2 do 31 października 2017r. Oddając codziennie jeden głos, każdy mógł przyczynić się do tego, by jego książnica otrzymała zestawy ciekawych książek dla najmłodszych czytelników.

Do akcji Mlecznej Kanapki Kinder zgłoszonych zostało aż 999 bibliotek z całej Polski. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli również uczestniczyła wbitwie na głosy internautów. Organizatorkami akcji były nauczycielki naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza: pp. Dobrochna Błażejczak i Dorota Dymarska - nauczyciel bibliotekarz i nauczyciel świetlicy.

Zdobywając 8.124 głosy, pokonaliśmy 902 inne biblioteki i zajęliśmy 97 lokatę. To niewątpliwy sukces! Nagrody pierwszego stopnia - 20 zestawów po 250 książek wraz z pufami  do wspólnego czytania - okazały się dla nas nieosiągalne, zdobyliśmy jednak jeden ze 100 pakietów 50 książek, które stanowiły nagrody drugiego stopnia. Warto również podkreślić, iż przez cały czas głosowania naszą pozycję określała liczba dwucyfrowa. 

Uczniowie naszej Szkoły z wielkim entuzjazmem włączyli się do głosowania, ponieważ  Oddział dla Dzieci i Młodzieży w naszej Bibliotece Publicznej pełni funkcję biblioteki szkolnej. Szczególną aktywnością podczas całej akcji wykazały się uczennice klasy VIIa. Pomagała nam nawet pielęgniarka szkolna, p. Izabela Maćkowiak. 
 
W konkursie uczestniczyło kilkanaście bibliotek publicznych działających na terenie naszego powiatu, m.in. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, która zdobyła… 15 głosów. Wyniki głosowania - opublikowane w dniu 7 listopada 2017r. - są dostępne pod adresem: https://www.wspolneczytanie.pl/wyniki
Pakiet nowości książkowych wraz z gratulacjami od Mlecznej Kanapki dotarł do naszej Biblioteki w dniu 24 listopada 2017r.
 

  
Informacja/zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
611
731978
Free business joomla templates