Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedWystawa fotograficzna

 

WYSTAWA  FOTOGRAFICZNA  ODWIEDZILI  NAS…  

Biblioteka w Pogorzeli ma 70 lat! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy powstała wprawdzie dopiero w dniu 20 grudnia 1970 roku, lecz to właśnie w roku 1947 zainicjowały swoją działalność: Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą w Prezydium Rady Narodowej na Rynku pod numerem 1 - w dniu 19 czerwca 1947 roku, a następnie Gminna Biblioteka Publiczna w Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej przy ulicy Krobskiej 60 - w dniu 21 grudnia 1947 roku.


W roku 1965 Miejska Biblioteka Publiczna przeniosła swą siedzibę do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na placu Powstańców Wielkopolskich. W dniu 30 kwietnia 1971 roku zakończono z kolei proces łączenia księgozbiorów Biblioteki Gromadzkiej oraz Biblioteki  Publicznej Miasta i Gminy, a w roku 1971 przeniesiono siedzibę Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy do wspomnianego już Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W dniu 31 sierpnia 1975 rokuzakończony został natomiast  proces łączenia księgozbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.
Kolejne ważne daty w historii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pogorzeli to utworzenie Oddziału dla Dzieci i Młodzieżyw dniu 1 stycznia 1985 roku oraz przejęcie przez nią w dniu 1 września 1994 roku funkcji biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Proces łączenia księgozbioru biblioteki szkolnej z księgozbiorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy zakończono 31 grudnia 1994 roku.

Każda rocznica stanowi doskonałą okazję do świętowania, ale także do podsumowań, refleksji i wspomnień. Jest nią również jubileusz 70-lecia pogorzelskiej skarbnicy książek. Na jego okoliczność w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży prezentowana jest wystawa fotograficzna pt. ODWIEDZILI NAS…, przedstawiająca gości ponad dwudziestu spotkań autorskich i edukacyjnych, zorganizowanych przez pogorzelską książnicę w latach 2006-2017. 
Wśród pisarzy, którzy spotkali się z czytelnikami w naszej Bibliotece, wymienić można wielu najpopularniejszych twórców literatury oraz ilustratorów książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Grzegorza Kasdepkego, Joannę Krzyżanek, Elizę Piotrowską, Grażynę Bąkiewicz, Krzysztofa Petka, Ewę Rosolską, Kazimierza Szymeczkę, Olgę Rudnicką, Izabellę Klebańską, Elżbietę Krygowską-Butlewską czy Wiesława Drabika, ale zaprosiliśmy także do nas autorów znanych jedynie w naszym regionie - Ireneusza Szafranka czy Jana Rosika. 
Organizacja tego typu form promocji czytelnictwa możliwa jest przede wszystkim dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 
Wystawa Odwiedzili nas… prezentowana będzie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży do dnia 31 stycznia 2018 roku. Zapraszamy do jej obejrzenia!

 

  

Informacja/zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
627
731994
Free business joomla templates