Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedLaureatka

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ LAUREATKĄ
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO 
Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki

 

W dniu 19 grudnia 2017 roku w Sali Herbowej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z warsztatami  plastycznymi dla laureatów wojewódzkiego konkursu czytelniczego Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Komisja konkursowa powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbietę Leszczyńską, oceniła kilkaset nadesłanych prac i wyłoniła 30 laureatów, przyznając 10 nagród i 20 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. W gronie wyróżnionych uczniów klas IV-VII znalazła się uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, Wiktoria Wawrocka z klasy Va.

Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości czytelniczej uczniów, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych książek, rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Z każdej szkoły podstawowej działającej na terenie województwa wielkopolskiego do etapu wojewódzkiego mogły zostać zgłoszone dwie prace plastyczne. Naszą placówkę reprezentowały dzieła Wiktorii Wawrockiej z klasy Va i Piotra Wojtkowiaka z klasy IVa, inspirowane scenami z Księgi dżungli Rudyarda Kiplinga oraz opowieści filmowej Ninjago:

http://www.gostynska.pl/artykuly/ich-prace-beda-reprezentowaly-szkole,77817.htm  

http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=288:konkurs-czytelniczy-przeczytales&catid=2&Itemid=145

https://gostyn24.pl/pl/14_kultura_i_edukacja/41987_namalowali_to_co_przeczytali_konkurs_cieszyl_sie_duzym_zainteresowaniem.html

Organizatorkami szkolnego etapu konkursu były pp. Dobrochna Błażejczak i Karolina Kapała.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych!

 


 

Tekst: Dobrochna Błażejczak
Zdjęcia: Mariola Wawrocka

 

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
622
731989
Free business joomla templates