Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedKRZYWY LAS

KSIĄŻKA KRZYWY LAS - TROPEM HISTORII NIEZWYKŁEJ…
Z LEGENDĄ UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 

Proces wydawniczy, czyli droga, jaką pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika, bywa długotrwały. Na ukazanie się publikacji Krzywy Las - tropem historii niezwykłej… uczestnicy ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Nadleśnictwo Gryfino w województwie zachodniopomorskim czekali 3 lata.

Jedną z laureatek wspomnianego konkursu była uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, Magdalena Błażejczak z klasy VIb /obecnie uczęszczająca do klasy IIIb pogorzelskiego Gimnazjum/, która uhonorowana została w listopadzie 2014 roku I nagrodą za Legendę o klęczących sosnach:

http://www.sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=181:krzywy-las-tropem-historii-niezwyklej&catid=11&Itemid=145

http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/o-krzywym-lesie-wiemy-wiecej-#.VINcycnsxoE

 

 

Celem konkursu było zainteresowanie uczestników walorami przyrodniczymi terenu Nadleśnictwa Gryfino, interdyscyplinarne ujęcie tematyki przyrodniczej w powiązaniu z językiem polskim, historią regionu, geografią, plastyką oraz rozbudzenie ciekawości otaczającym światem.

Regulamin konkursu obejmował dwie kategorie prac:
- Krzywy Las - fakty
- Krzywy Las - legendy.

Książka, w której opublikowane zostały wszystkie nadesłane na konkurs Krzywy Las - tropem historii niezwykłej…  prace, jest dostępna w zbiorach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pogorzeli.

Zapraszamy do lektury!

  

Informacja i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
597
731964
Free business joomla templates