Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

XII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Kobylinie


Wojciech Walczak
z klasy IIIb oraz Krzysztof Stróżyk z klasy IIIc reprezentowali naszą Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół - Przedszkole i Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima - w Kobylinie.

W dniu 23 marca 2018 roku w ortograficzne szranki stanęło 22 uczniów klas III z jedenastu szkół podstawowych działających na terenie trzech powiatów: gostyńskiego, krotoszyńskiego i rawickiego. Niestety, nikomu nie udało się napisać bezbłędnie pełnego ortograficznych pułapek dziesięciozdaniowego dyktanda, wylosowanego spośród tekstów zaproponowanych przez nauczycieli przygotowujących do ortograficznych zmagań swoich podopiecznych. Jury przyznało zatem I, II, III, IV i V nagrodę uczniom, którzy popełnili 1, 2 lub 3 pomyłki. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej Szkoły - Wojciech Walczak z klasy IIIb, który zajął III miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział w ortograficznej rywalizacji oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Kobylinie.
Gratulujemy!

 

 

Informacja i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
589
731956
Free business joomla templates