Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

SZKOLNY KONKURS LITERACKI
NA OPOWIADA
NIE O PRAWACH DZIECKAUczniowie klas IV-VI naszej Szkoły zaproszeni zostali w marcu 2018 roku do udziału w szkolnym konkursie literackim na opowiadanie dotyczące praw dziecka.

W literackiej rywalizacji wzięło udział 28 czwarto- i piątoklasistów. Komisja konkursowa, w której skład weszli nauczyciele naszej Szkoły: p. Gabriela Kokot - pedagog szkolny, p. Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, p. Krzysztof Mandrysz - nauczyciel historii, z ogromnym zainteresowaniem przeczytała uważnie wszystkie prace. Biorąc pod uwagę ich twórczy charakter, pomysłowość, oryginalność, walory językowe i literackie, zgodność z tematem  i komunikatywność przekazu, jury postanowiło przyznać 8 nagród i 7 wyróżnień.


Laureatkami I nagrody zostały - ex aequo:
Maria Jagodzińska z klasy IVa
i Wiktoria Wawrocka z klasy Va.

II nagrodą jury uhonorowało - ex aequo:
Marcina Fenglera z klasy IVa,
Weronikę Grobelną z klasy IVa
i Filipa Fenglera z klasy IVb.

III nagroda
przypadła w udziale - ex aequo:
Jędrzejowi Fahnerowi z klasy IVa,
Malwinie Czaprackiej z klasy IVb
i Gabrieli Nabzdyk z klasy Vc.
 

Wyróżnienia specjalne otrzymali następujący uczniowie: Nadia Kaniewska z Gumienic z klasy IVa, Marcel Minta z klasy IVa, Bartosz Sieński z klasy IVa, Anastazja Dąbrowska z klasy Vb i Aleksandra Gabryelczyk z klasy Vc.

Dodatkowe wyróżnienia przyznano Filipowi Mincie z klasy IVa i Annie Rychlewskiej z klasy Vc.

Nagrody rzeczowe, których fundatorem było Biuro Rzecznika Praw Dziecka, oraz dyplomy wręczyły laureatom w dniu 25 kwietnia 2018 roku pp. Gabriela Kokot i Dobrochna Błażejczak. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali związane z konkursowym tematem upominki - jako podziękowanie za udział w konkursie.

Ufundowaną przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli specjalną nagrodę rzeczową w postaci tablicy korkowej wraz z podziękowaniem za liczny i aktywny udział w konkursie otrzymała natomiast klasa IVa.

Napisane przez uczniów klas IV i V opowiadania dotyczyły wielu różnych praw dziecka, m.in. prawa do nauki, prawa do odpoczynku, prawa do zabawy, prawa do ochrony zdrowia, prawa do życia bez przemocy, prawa do kontaktów z rówieśnikami, prawa do kontaktów z rodzicami, prawa do wyrażania własnych opinii i poglądów, prawa do zapewnienia bezpieczeństwa.

Organizatorkami konkursu były: pedagog szkolny - p. Gabriela Kokot
i nauczyciel bibliotekarz - p. Dobrochna Błażejczak.


W naszej Szkole Podstawowej trwa również całoroczna akcja głośnego czytania uczniom klas IV i V o prawach dziecka. Jej celem jest nie tylko propagowanie wiedzy na temat praw dziecka, lecz także promocja czytelnictwa. Na godzinach z wychowawcą zapraszane osoby czytają teksty literackie poświęcone wybranym prawom dziecka, napisane przez znanych polskich pisarzy, m.in. Renatę Piątkowską, Elizę Piotrowską, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, Marcina Pałasza, Joannę Krzyżanek, Annę Czerwińską-Rydel i Annę Sójkę, korzystając ze zbiorów opowiadań: 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dziecka oraz Moje prawa - ważna sprawa! Poprzez wysłuchanie opowiadań i rozmowę o nich dzieci zapoznają się ze swoimi prawami, m.in. z prawem do nauki, zabawy, wypoczynku, równouprawnienia, wyrażania swoich poglądów i opinii, opieki lekarskiej, życia bez  przemocy, informacji i adopcji. Koordynatorkami akcji są pp. Gabriela Kokot i Dobrochna Błażejczak.  


Informacja i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak i Gabriela Kokot

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
581
731948
Free business joomla templates