Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorisedSzlakiem pogorzelskich powstańców

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

  

Piątek - 25 maja był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Tradycją stała się tu szkolna majówka. Uczniowie wraz z nauczycielami zamiast zajęć w klasach, wsiadają na rowery i udają się w trasę  po najbliższej okolicy.

 

W tym roku oprócz podziwiania walorów krajoznawczych i propagowania zdrowego stylu życia, celem rowerówki było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz oddanie hołdu powstańcom wielkopolskim. Odział powstańczy - Pogorzelaków - wyszedł w kierunku Miejskiej Górki, gdzie toczyły się walki. Fragment tego szlaku był na trasie tegorocznej majówki. Uczniowie wraz z opiekunami, podzieleni na kilkunastoosobowe grupy, poubierani w białe i czerwone T-shirty - z pewnością byli zauważeni przez mieszkańców Pogorzeli i wsi przez które przejeżdżali. Zanim wyjechała pierwsza grupa o godz. 8.30, okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły p. Paweł Marciniak. Co kwadrans odjeżdżała kolejna z grup. Każda grupa złożyła symboliczny kwiatek pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie przy ul. Stanisława Kotkowiaka. Z Pogorzeli rowerzyści pojechali w kierunku Babkowic – nieopodal farmy wiatrowej, dalej do Zalesia Wielkiego – przez Kanadę. Kolejnym etapem były Gumienice i Głuchów, by ostatecznie wrócić na boisko szkolne w Pogorzeli.

Uczestnicy majówki –zarówno uczniowie, jak też nauczyciele nie ukrywali satysfakcji z tak spędzonego czasu „w szkole”. Pogoda dopisała : ciepła i słoneczna – bo powstańcy z Pogorzeli wychodzili na bój w styczniu. Z pewnością te 19 km wspólnego pedałowania utkwią w pamięci – jako wspaniała przygoda.

 W. Walkiewicz 

  

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
564
731931
Free business joomla templates