Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Bezpieczeństwo w Sieci.


            W naszej Szkole odbyły się spotkania dla rodziców klas IV i V na temat bezpieczeństwa w Sieci. Na spotkania została zaproszona p. Monika Curyk st. asp. Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, która przekazała rodzicom informacje na temat  bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, m.in. problemu cyberprzemocy. Zwróciła  uwagę  na kontrolę czasu wolnego dzieci, sposobu jego spędzania, ilość czasu spędzanego przy komputerze, dobór gier komputerowych odpowiednio do wieku dzieci. 

       Każdy  z rodziców otrzymał ulotkę przygotowaną przez pedagoga szkolnego, p. Gabrielę Kokot nt zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, adresów stron www. na których można znaleźć informacje na temat bezpieczeństwa  w Internecie oraz informacje nt programów kontroli rodzicielskiej, a także nr telefonu dla rodziców w sprawach bezpieczeństwa dzieci.   

     Ponadto na spotkaniu dla rodziców klas V p. Michał Curyk, wychowawca kl. V c przedstawił wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów i rodziców dot. m.in. korzystania z Internetu, gier komputerowych.

      Spotkania podsumowano wnioskami, aby rozmawiać z dziećmi, wiedzieć jak spędzają czas wolny,  a także by być przyjaciółmi swoich dzieci.

                                                                                          Gabriela Kokot - pedagog szkolny

Co robić, by dziecko bezpiecznie korzystało z Internetu

Dodatkowe informacje dot. bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie

 

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
635
732002
Free business joomla templates