Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

Lekcja przyrody w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Piaski

 

            Uczniowie klas IV a, b, c, d  w dniach 13 i 14 czerwca 2018 roku odwiedzili Izbę Leśną Nadleśnictwa Piaski w Piaskach. W czasie pobytu w Izbie uczniowie oglądali okazy gatunków roślin i zwierząt naszych lasów, dioramę przedstawiającą życie lasu, eksponaty  szyszek i rodzajów drewna oraz imponującej wielkości przekrój pnia dębu, na którym zaznaczono najważniejsze daty z historii Polski. W czasie trwania zajęć przyrodniczych  Pani Monika Prętkowska przedstawiła uczniom na czym polega praca leśnika oraz bardzo ciekawie opowiedziała o sowach. Uczniowie dowiedzieli się także o działaniu systemu ochrony przeciwpożarowej polegającym na monitorowaniu lasów oraz o przeprowadzaniu szybkiej i sprawnej akcji w razie wykrycia zagrożenia.

            Na koniec uczniowie poznali Arboretum leśne, w którym rośnie wiele gatunków drzew i krzewów -  niektóre  z  nich  uczniowie  widzieli  po raz  pierwszy.

             Lekcja  przyrody zorganizowana w Izbie Leśnej rozbudziła u czwartoklasistów  zainteresowania  leśnictwem  oraz  pozwoliła  im  utrwalić i  poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

 

 

 

 

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
432
750433
Free business joomla templates