Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM’’

 
W naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza kolejny rok - w okresie od 8 września 2017 roku do 19 czerwca 2018 roku - trwała akcja głośnego czytania uczniom klas I, II i III.

Relacje z czytelniczej akcji w I półroczu dostępne są tutaj:

http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=320:wychowanie-do-wartosci-przez-czytanie&catid=2&Itemid=145

http://www.gostynska.pl/artykuly/tatusiom-i-dziadkom-wciaz-brakuje-odwagi,82744.htm

https://gostyn24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/589_pogorzela/43055_panie_czytaly_dzieciom_panowie_jakos_sie_nie_garneli.html


Największą liczbę, bo aż 13 spotkań z głośnym czytaniem w roli głównej zorganizowała w ciągu minionych 10 miesięcy wychowawczyni klasy IIIb, p. Ewa Michalak. Jej zasługą jest także zaproszenie do udziału w tej jakże ważnej społecznie inicjatywie pierwszego w historii akcji mężczyzny, p. Włodzimierza Regulskiego, który w dniu 6 kwietnia 2018 roku czytał koleżankom i kolegom swojej córki Antoniny wiersze Jana Brzechwy.

Ogółem w roku szkolnym 2017/2018 odbyły się aż 54 spotkania z udziałem zaproszonych gości. Należy jednak podkreślić, iż w akcję głośnego czytania dzieciom zaangażowali się nie tylko krewni, znajomi i opiekunowie pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów, lecz także nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły: p. Gabriela Kokot - pedagog szkolny, p. Izabela Maćkowiak - pielęgniarka szkolna, p. Danuta Tomczak - katechetka, p. Ewa Migas - nauczyciel języka angielskiego, p. Anna Jańczak - asystent wychowawcy, p. Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz oraz same wychowawczynie klas I-III: pp. Wiesława Bolewicka, Monika Regulska, Dorota Jeleńska, Grażyna Kogut, Urszula Wojciechowska, Ewa Michalak, Magdalena Wielowiejska i Danuta Brylewska.

Podsumowanie całorocznej akcji głośnego czytania stanowiła przygotowana przez pp. Dobrochnę Błażejczak i Gabrielę Kokot wystawa pt. Uczniowie klas III o wartościach, prezentująca wypowiedzi trzecioklasistów - wyjaśnienia pojęć, które miały im przybliżyć czytane utwory literackie.Lektura tych spontanicznych uczniowskich opinii, wyznań i spostrzeżeń umilała w ostatnim miesiącu nauki szkolnej czas przerw międzylekcyjnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszej Szkoły, skłaniając ich do refleksji nad rozumieniem przez dzieci ważnych w życiu człowieka wartości.

W dniu 19 czerwca 2018 roku pp. Dobrochna Błażejczak i Gabriela Kokot, jako szkolne koordynatorki akcji, złożyły podziękowania i przekazały upominki nauczycielce w szczególny sposób zaangażowanej w ciągu minionych trzech lat szkolnych w dzieło krzewienia kultury czytelniczej wśród swoich wychowanków - p. Ewie Michalak.
Załączona galeria zdjęć dokumentuje spotkania w klasach Ia, Ib i IIIb.

  

 

Informacja: Dobrochna Błażejczak i Gabriela Kokot
Zdjęcia: Dobrochna Błażejczak, Gabriela Kokot, Wiesława Bolewicka, Monika Regulska, Ewa Michalak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
585
731952
Free business joomla templates