Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaArtykuły archiwalneDobrochnaW słowach i obrazach

I POWIATOWY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY
 ZIEMIA GOSTYŃSKA W SŁOWACH I OBRAZACH

W dniu 19 kwietnia 2012r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu miała miejsce uroczystość podsumowania I Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego Ziemia Gostyńska w słowach i obrazach, zorganizowanego pod patronatem Starosty Gostyńskiego. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było piękno krajobrazu Ziemi Gostyńskiej.

Łącznie na konkurs wpłynęło 15 prac literackich i 29 plastycznych autorstwa uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu gostyńskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu każda szkoła mogła zgłosić trzy prace literackie i trzy plastyczne (w przypadku szkół podstawowych - po trzy prace literackie i trzy plastyczne w kategoriach wiekowych uczniów klas I-III i IV-VI).

Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice naszej Szkoły: Marianna Kostka z klasy IIa, która zdobyła III nagrodę za pracę plastyczną pt. Kaczki na stawie w Kaczagórce, oraz Julia Regulska z klasy Vb, uhonorowana II nagrodą za pracę literacką pt. Rozmowa, traktującą o historii naszego miasta. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych prezentowana była w auli gostyńskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Wrocławskiej 10.
 

Tekst i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
43
729716
Free business joomla templates