Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaAktualności

Rajd rowerowy w poszukiwaniu śladów średniowiecza.

  

Dnia 26 maja 2017r. odbyła się wycieczka rowerowa. Wzięły w niej udział wszystkie klasy gimnazjalne Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli, podzielone na 11 grup 11 – 13 osobowych. Uczniowie jechali wydłużoną zieloną trasą Pogorzelskiego Szlaku Rowerowego, wzbogaconą o odcinek wiodący przez średniowieczne grodzisko. Trasa zaczynała się na boisku szkolnym, a następnie prowadziła przez Głuchów, Głuchówek, Małgów, Bułaków, Międzyborze, z powrotem do Pogorzeli. Do poszczególnych grup przydzieleni byli przewodnicy, czyli osoby biorące udział w projekcie oraz opiekun-nauczyciel. Zadaniem pilotów było przeprowadzenie drużyny wraz
z opiekunem przez wyznaczoną drogę. Każdy z nich był wyposażony w kamizelkę odblaskową, apteczkę, mapę, 10-metrowy sznurek, ołówek oraz kopertę z zadaniami, którą po zakończeniu rajdu musiał zostawić w sekretariacie szkoły. Do rozporządzenia mieli również dwie pięciominutowe przerwy postojowe w dowolnych miejscach oraz 15 – minutową w XI – wiecznym grodzisku w mokronoskim lesie. Każda grupa wysłuchała tam historii archeologicznego znaleziska i miała za zadanie zmierzyć i obliczyć jego średnicę, promień, obwód i pole. Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu i uprawiania aktywności fizycznej, a także pokazanie młodzieży zabytku archeologicznego, pozostałego po przodkach z naszego regionu. Uczestnicy mogli udoskonalić swoją orientację w terenie oraz zdolności organizacji grupy.

więcej...

Nasza High School

1 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV-VI SP i Gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli zostali zaproszeni na spektakl pt.: ”Nasza High School” przygotowany przez Kółko teatralne pod kierunkiem p. Iwony Cendlak-Gruchociak i p. Kamili Cendlak. Przedstawienie składało się z trzech krótkich scen ukazujących życie szkolne.

więcej...

MISTRZOWIE KOLOROWEJ KREDKI W KLASACH I

Dzień 17 maja 2017 roku był dla 7 uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej w Pogorzeli oraz 4 uczniów klasy Ia Szkoły Filialnej w Bułakowie jednocześnie dniem integracji i rywalizacji. Pierwszoklasiści wzięli tego dnia udział w spotkaniu integracyjnym oraz w dwóch zorganizowanych dla nich w pogorzelskiej podstawówce konkursach: kaligraficznym oraz plastycznym. W roku szkolnym 2017/2018 - po likwidacji bułakowskiego oddziału szkolnego - wszystkie dzieci będą uczęszczać wspólnie do klasy IIa w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli.

więcej...

Harmonogram spotkań z rodzicami w dniu 23 maja 2017 r.

 

15:30 dla rodziców uczniów klas IV-VI SP - spotkanie z pracownikiem PPP w Gostyniu

16:30 dla rodziców uczniów klas I-VI SP

17:30 dla rodziców uczniów klas I-III Gimnazjum

 

Udział uczniów gimnazjum

w III Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa w Gostyniu

W dniu 19 maja 2017 r. w ramach III Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w Gostyniu odbył się Przystanek Profilaktyka a Ty (PaT), w którym wzięło udział 17 uczniów z kl. Ia i IIIa gimnazjum z naszej szkoły wraz z opiekunami Katarzyną Harasim i Wojciechem Walkiewiczem. W czasie Przystanku obecne były różne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo: narodowe, mieszkańców, zdrowotne, żywności, środowiska, w lesie.

Przystanek PaT rozpoczął się od powitania wszystkich obecnych przez I zastępcę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, starosty powiatu gostyńskiego i dyrektorki Poradni Psychologiczno – Psychologicznej w Gostyniu. Potem wszyscy zebrani odśpiewali hymn Przystanku PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczyli belgijkę i „wygłupiaczka” z PatPortem z Rawicza. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach: samoobrony, musztry, wokalnym, tanecznym i wokalnym rapu.

więcej...

Wizyta wolontariuszy Motylego Wolontariatu

i koncert uczennic naszej szkoły w Hospicjum Palium w Poznaniu

 

W ramach współpracy z Hospicjum Palium w Poznaniu Motyli Wolontariat z naszej szkoły postanowił zorganizować koncert dla pacjentów hospicjum. Pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się Panowie Krzysztof Mandrysz i Maciej Zenfler z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, którzy prowadzą kółko muzyczne m.in. z Patrycją Klamecką i Patrycją Wawrocką z kl. 2b szkoły podstawowej. Do współpracy zaprosili uczennice naszej szkoły, które uczą się także w Państwowej Szkole Muzycznej  im. Józefa Zajdlera w Gostyniu – Antoninę Paluszkiewicz z kl. 6c (również wolontariuszkę Motylego Wolontariatu), Zofię Urny z kl. 6a  i Dominikę Klamecką z kl. 5b. Razem przygotowali ciekawy repertuar piosenek i utworów muzycznych.

więcej...

Strona 1 z 13

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
417
750418
Free business joomla templates