Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorised

„Jak wspierać ucznia klasy IV w nauce?” spotkanie dla rodziców  uczniów klas IV.

 

W dniu 17 stycznia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas IV na temat „Jak wspierać ucznia klasy IV w nauce?”. Prelekcję wygłosiła p. Hanna Wieczorek – pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. Podczas spotkania przekazała cenne wskazówki dot. odrabiania lekcji, zasad efektywnego uczenia się. Podkreśliła znaczenie wspierania dziecka zgodnie z zasadą „kochaj i wymagaj”, co jest  rozumiane  jako: akceptacja, zrozumienie, jasno określone zasady  i wymagania na miarę możliwości dziecka.

                                                                      Gabriela Kokot – pedagog szkolny

 

więcej...

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ LAUREATKĄ 
KONKURSU PLASTYCZNEGO  


 
11 stycznia 2018r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. Jesienne improwizacje, którego organizatorem był Zespół Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima i Przedszkola w Kobylinie.
Naszą Szkołę Podstawową reprezentowało 2 uczniów: Weronika Gruchociak z kl. VIc i Damian Zielonka z kl. VIIc.
Laureatką III miejsca Konkursu Plastycznego pt. Jesienne improwizacje została Weronika Gruchociak, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko artystycznych!

opiekun: Karolina Kapała

więcej...

 EKSPOZYCJA „PRAWA DZIECKA”


Swoje prawa - PRAWA DZIECKA, takie jak prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do życia bez przemocy - doskonale znają uczniowie naszej Szkoły, a szczególnie uczniowie klas IV i V, którzy  w listopadzie 2017 roku wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, obchodzony w dniu 20 listopada 2017 roku - w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka:
http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=291:v-ogolnopolski-dzien-praw-dziecka&catid=2&Itemid=145

 

więcej...

KSIĄŻKA KRZYWY LAS - TROPEM HISTORII NIEZWYKŁEJ…
Z LEGENDĄ UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 

Proces wydawniczy, czyli droga, jaką pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika, bywa długotrwały. Na ukazanie się publikacji Krzywy Las - tropem historii niezwykłej… uczestnicy ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Nadleśnictwo Gryfino w województwie zachodniopomorskim czekali 3 lata.

Jedną z laureatek wspomnianego konkursu była uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, Magdalena Błażejczak z klasy VIb /obecnie uczęszczająca do klasy IIIb pogorzelskiego Gimnazjum/, która uhonorowana została w listopadzie 2014 roku I nagrodą za Legendę o klęczących sosnach:

http://www.sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=181:krzywy-las-tropem-historii-niezwyklej&catid=11&Itemid=145

http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/o-krzywym-lesie-wiemy-wiecej-#.VINcycnsxoE

 

więcej...

Strona 6 z 11

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
390
714540
Free business joomla templates