Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowaUncategorised

Lekcja przyrody w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Piaski

 

            Uczniowie klas IV a, b, c, d  w dniach 13 i 14 czerwca 2018 roku odwiedzili Izbę Leśną Nadleśnictwa Piaski w Piaskach. W czasie pobytu w Izbie uczniowie oglądali okazy gatunków roślin i zwierząt naszych lasów, dioramę przedstawiającą życie lasu, eksponaty  szyszek i rodzajów drewna oraz imponującej wielkości przekrój pnia dębu, na którym zaznaczono najważniejsze daty z historii Polski. W czasie trwania zajęć przyrodniczych  Pani Monika Prętkowska przedstawiła uczniom na czym polega praca leśnika oraz bardzo ciekawie opowiedziała o sowach. Uczniowie dowiedzieli się także o działaniu systemu ochrony przeciwpożarowej polegającym na monitorowaniu lasów oraz o przeprowadzaniu szybkiej i sprawnej akcji w razie wykrycia zagrożenia.

            Na koniec uczniowie poznali Arboretum leśne, w którym rośnie wiele gatunków drzew i krzewów -  niektóre  z  nich  uczniowie  widzieli  po raz  pierwszy.

             Lekcja  przyrody zorganizowana w Izbie Leśnej rozbudziła u czwartoklasistów  zainteresowania  leśnictwem  oraz  pozwoliła  im  utrwalić i  poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

więcej...

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA


W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, mającego na celu wspieranie w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. 
Jako duża placówka oświatowa, do której w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczało ponad 170 uczniów, ubiegaliśmy się o kwotę 12.000 złotych, posiadając 20-procentowy wkład własny, wynoszący 3.000 złotych.

więcej...

 „Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka’’

W roku szkolnym 2017/2018 w okresie od października do kwietnia w klasach IV i V naszej Szkoły została przeprowadzona akcja Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka. Jej celem była promocja czytelnictwa oraz propagowanie wiedzy na temat praw dziecka. 

więcej...

Z dziennika ucznia klasy 6 a.

 

Drogi Pamiętniczku,

Pan Rogasik postanowił zabrać nas na wycieczkę w góry Sowie. Nigdy tam nie byłem, ale podobno jest tam fajnie. Wycieczka odbędzie się między 4-tym i 6-tym czerwca. Mam sporo czasu na kupienie chipsów i coli.

 

więcej...

Bezpieczeństwo w Sieci.


            W naszej Szkole odbyły się spotkania dla rodziców klas IV i V na temat bezpieczeństwa w Sieci. Na spotkania została zaproszona p. Monika Curyk st. asp. Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, która przekazała rodzicom informacje na temat  bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, m.in. problemu cyberprzemocy. Zwróciła  uwagę  na kontrolę czasu wolnego dzieci, sposobu jego spędzania, ilość czasu spędzanego przy komputerze, dobór gier komputerowych odpowiednio do wieku dzieci. 

więcej...

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

  

Piątek - 25 maja był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Tradycją stała się tu szkolna majówka. Uczniowie wraz z nauczycielami zamiast zajęć w klasach, wsiadają na rowery i udają się w trasę  po najbliższej okolicy.

więcej...

Strona 2 z 11

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
353
714503
Free business joomla templates