Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

  

Piątek - 25 maja był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Tradycją stała się tu szkolna majówka. Uczniowie wraz z nauczycielami zamiast zajęć w klasach, wsiadają na rowery i udają się w trasę  po najbliższej okolicy.

więcej...

VII Szkolny Konkurs Kaligraficzny


Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego, starannego ręcznego pisania. Bazuje na różnego rodzaju stylach pism, których na przestrzeni wieków pojawiło się bardzo wiele. W kulturze europejskiej istnieje kilka głównych nurtów tej sztuki. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Mali Polacy jako jedyni piszą proste litery, w innych krajach dzieci uczą się pisać literami pochylonymi - jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Kaligrafia była w Polsce do lat 60. XX wieku przedmiotem nauczania wczesnoszkolnego, mającym na celu doskonalenie pisma ręcznego, a przy okazji kształtowanie charakteru i cierpliwości.

więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza oraz gimnazjalistów przygotowała program artystyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.      

         Program przedstawiony na pogorzelskim rynku przygotowali nauczyciele Iwona Cendlak-Gruchociak oraz Krzysztof Mandrysz.

więcej...

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

„Bieg po zdrowie”

 

            Od listopada do kwietnia 2018 roku w klasach IV  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli realizowano program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Jest to program rekomendowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem programu  jest zapobieganie paleniu papierosów,  a także  ukazanie  wartości życia wolnego od dymu tytoniowego. Program skierowany był zarówno   do uczniów jak i rodziców. Przeprowadzono 6 godzin lekcyjnych w czterech klasach IV. Zajęcia realizowano aktywizującymi metodami pracy, uczniowie mieli do wykonania zadania, m.in. przeprowadzenie wywiadu z osobą niepalącą, przygotowywanie  poradnika w formie komiksu, obliczanie kosztów palenia. Uczniowie  otrzymali także ćwiczenia  w których wykonywali  poszczególne  zadania. Podczas zajęć prezentowali swoje prace, odgrywali scenki, uczyli się asertywnie odmawiać. Program został przyjęty przez uczniów  z dużym zainteresowaniem, chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Program spotkał się także z bardzo dobrą oceną rodziców. Z informacji uzyskanych od uczniów wynika, że najbardziej podobało im  się podczas lekcji:

  • odgrywanie scenek, które musiały zawierać odmowę asertywną

  • wywiad z osobę niepalącą

  • wykonywanie plakatów z hasłami reklamowymi promującymi niepalenie oraz ich prezentacja

  • otrzymanie ćwiczeń

  • zadania matematyczne- ile kosztuje palenie?

    więcej...

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ LAUREATEM
KONKURSU PLASTYCZNEGO  20 marca 2018r. w Gostyniu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu plastycznego pt. Wielkanocny konkurs z Jajem, którego organizatorem był Gostyński Ośrodek Kultury HUTNIK.
Ze Szkoły Podstawowej wzięło udział ponad 40 uczniów, którzy wykonali 25 pisanek oraz 23 kartki wielkanocne.
Wyróżnionym uczniem z naszej szkoły w wielkanocnym konkursie został Bartosz Sieński - uczeń klasy IVa, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko artystycznych!
 
opiekun: Karolina Kapała

więcej...

SZKOLNY KONKURS LITERACKI
NA OPOWIADA
NIE O PRAWACH DZIECKAUczniowie klas IV-VI naszej Szkoły zaproszeni zostali w marcu 2018 roku do udziału w szkolnym konkursie literackim na opowiadanie dotyczące praw dziecka.

W literackiej rywalizacji wzięło udział 28 czwarto- i piątoklasistów. Komisja konkursowa, w której skład weszli nauczyciele naszej Szkoły: p. Gabriela Kokot - pedagog szkolny, p. Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, p. Krzysztof Mandrysz - nauczyciel historii, z ogromnym zainteresowaniem przeczytała uważnie wszystkie prace. Biorąc pod uwagę ich twórczy charakter, pomysłowość, oryginalność, walory językowe i literackie, zgodność z tematem  i komunikatywność przekazu, jury postanowiło przyznać 8 nagród i 7 wyróżnień.

więcej...

Strona 3 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
86
729759
Free business joomla templates