Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ LAUREATKĄ 
KONKURSU PLASTYCZNEGO  


 
11 stycznia 2018r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. Jesienne improwizacje, którego organizatorem był Zespół Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima i Przedszkola w Kobylinie.
Naszą Szkołę Podstawową reprezentowało 2 uczniów: Weronika Gruchociak z kl. VIc i Damian Zielonka z kl. VIIc.
Laureatką III miejsca Konkursu Plastycznego pt. Jesienne improwizacje została Weronika Gruchociak, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko artystycznych!

opiekun: Karolina Kapała

więcej...

 EKSPOZYCJA „PRAWA DZIECKA”


Swoje prawa - PRAWA DZIECKA, takie jak prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do życia bez przemocy - doskonale znają uczniowie naszej Szkoły, a szczególnie uczniowie klas IV i V, którzy  w listopadzie 2017 roku wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, obchodzony w dniu 20 listopada 2017 roku - w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka:
http://sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=291:v-ogolnopolski-dzien-praw-dziecka&catid=2&Itemid=145

 

więcej...

KSIĄŻKA KRZYWY LAS - TROPEM HISTORII NIEZWYKŁEJ…
Z LEGENDĄ UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 

Proces wydawniczy, czyli droga, jaką pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika, bywa długotrwały. Na ukazanie się publikacji Krzywy Las - tropem historii niezwykłej… uczestnicy ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Nadleśnictwo Gryfino w województwie zachodniopomorskim czekali 3 lata.

Jedną z laureatek wspomnianego konkursu była uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, Magdalena Błażejczak z klasy VIb /obecnie uczęszczająca do klasy IIIb pogorzelskiego Gimnazjum/, która uhonorowana została w listopadzie 2014 roku I nagrodą za Legendę o klęczących sosnach:

http://www.sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=181:krzywy-las-tropem-historii-niezwyklej&catid=11&Itemid=145

http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/o-krzywym-lesie-wiemy-wiecej-#.VINcycnsxoE

 

więcej...

KOMUNIKAT

Jak co roku nasza Szkoła wspomagała Zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- Fundacji założonej przez Jerzego Owsiaka. Tradycyjnie odbyła się Szkolna Loteria Fantowa zorganizowana przez p. Agnieszkę Czapracką i p. Karolinę  Jarus  przy współpracy z p. Pauliną Maćkowiak, która jest szefową Sztabu WOŚP w Pogorzeli. W tej akcji całkowity dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na WOŚP a wyniósł rekordowo: 1067zł, do akcji przyłączył się również Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Ewą Migas i p. Michałem Rogasikiem, który ze swoich środków przygotował słodkie babeczki. Kwota uzyskana ze sprzedaży słodkości to: 351,36zł. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się w tę wspaniałą akcję i okazała wsparcie najmłodszym i najstarszym mieszkańcom naszego kraju.

Serdeczne Dzięki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać nie przestanie!!!

autor: Karolina Jarus

 

Strona 6 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
117
690457
Free business joomla templates