Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA


W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, mającego na celu wspieranie w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. 
Jako duża placówka oświatowa, do której w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczało ponad 170 uczniów, ubiegaliśmy się o kwotę 12.000 złotych, posiadając 20-procentowy wkład własny, wynoszący 3.000 złotych.

więcej...

 „Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka’’

W roku szkolnym 2017/2018 w okresie od października do kwietnia w klasach IV i V naszej Szkoły została przeprowadzona akcja Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka. Jej celem była promocja czytelnictwa oraz propagowanie wiedzy na temat praw dziecka. 

więcej...

Z dziennika ucznia klasy 6 a.

 

Drogi Pamiętniczku,

Pan Rogasik postanowił zabrać nas na wycieczkę w góry Sowie. Nigdy tam nie byłem, ale podobno jest tam fajnie. Wycieczka odbędzie się między 4-tym i 6-tym czerwca. Mam sporo czasu na kupienie chipsów i coli.

 

więcej...

Bezpieczeństwo w Sieci.


            W naszej Szkole odbyły się spotkania dla rodziców klas IV i V na temat bezpieczeństwa w Sieci. Na spotkania została zaproszona p. Monika Curyk st. asp. Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, która przekazała rodzicom informacje na temat  bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, m.in. problemu cyberprzemocy. Zwróciła  uwagę  na kontrolę czasu wolnego dzieci, sposobu jego spędzania, ilość czasu spędzanego przy komputerze, dobór gier komputerowych odpowiednio do wieku dzieci. 

więcej...

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

  

Piątek - 25 maja był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Tradycją stała się tu szkolna majówka. Uczniowie wraz z nauczycielami zamiast zajęć w klasach, wsiadają na rowery i udają się w trasę  po najbliższej okolicy.

więcej...

VII Szkolny Konkurs Kaligraficzny


Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego, starannego ręcznego pisania. Bazuje na różnego rodzaju stylach pism, których na przestrzeni wieków pojawiło się bardzo wiele. W kulturze europejskiej istnieje kilka głównych nurtów tej sztuki. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Mali Polacy jako jedyni piszą proste litery, w innych krajach dzieci uczą się pisać literami pochylonymi - jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Kaligrafia była w Polsce do lat 60. XX wieku przedmiotem nauczania wczesnoszkolnego, mającym na celu doskonalenie pisma ręcznego, a przy okazji kształtowanie charakteru i cierpliwości.

więcej...

Strona 2 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
174
690514
Free business joomla templates