Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM W NASZEJ BIBLIOTECE

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM W NASZEJ BIBLIOTECE

W dniu 25 kwietnia 2019 roku uczniowie klas IIa oraz IIIa naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza wraz z wychowawczyniami - pp. Wiesławą Bolewicką i Grażyną Kogut - uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Andrzejem Markiem Grabowskim - autorem kilkunastu książek, spośród których powieści Zenek i mrówki oraz Wojna na Pięknym Brzegu zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ,,ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom’’, laureatem ogólnopolskich konkursów literackich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, twórcą ponad tysiąca programów telewizyjnych dla dzieci - takich jak Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik, kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych oraz tekstów ponad 500 piosenek, których tytuły znają zarówno dzieci, jak i dorośli: Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie? czy Bursztynek.


Drugo- i trzecioklasiści już od pierwszej chwili spotkania zapałali do pana z kolorową walizką ogromną sympatią, która objawiła się… odmową zajęcia miejsc siedzących w ostatnich rzędach. Pisarz nie zawiódł oczekiwań dzieci, nawiązując doskonały kontakt z młodymi czytelnikami. W niezwykle interesujący sposób, ubarwiając swoją prezentację poczuciem humoru, jak również aktorskim talentem, opowiedział o swojej pracy i pisarskim warsztacie, ale przede wszystkim - o swoich książkach.


Uczestnicy spotkania poznali jednak nie tylko literackich bohaterów książek Andrzeja Grabowskiego, takich jak  Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu, Ambroży Pierożek, przyjaciel smoków, Dziewczynka ze srebrnym zębem czy Pirat Jędruś, lecz także postacie znane ze szklanego ekranu: kota Budzika, Kulfona oraz zająca Poziomkę, okazało się bowiem, że pisarz nie przyjechał sam - we wspomnianej wielkiej kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, którzy swoje istnienie zawdzięczają właśnie panu Andrzejowi. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci miały okazję wcielić się w role aktorów.

Żegnając się z uczniami naszej Szkoły Podstawowej, Andrzej Grabowski zdradził młodym czytelnikom niezwykły sekret, który brzmi: Czytając, możesz być, kim chcesz! Pisarz zwrócił w ten sposób uwagę na fakt, iż doświadczenia, które wynosimy z czytania książek, pozwalają nam z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń oraz do odkrycia swojej przyszłej drogi zawodowej, przyczyniając się do odniesienia w życiu osobistego i zawodowego sukcesu.


Uczestnicy spotkania mieli sposobność nabycia książek z dedykacjami (oraz rysunkami;-) Andrzeja Grabowskiego, z której z radością skorzystali, podzielając przekonanie laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej, której słowa autor Wojny na Pięknym Brzegu przywołał w trakcie spotkania: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Uczniowie klas IIa i IIIa podziękowali za wspólnie spędzony czas gromkimi oklaskami.


Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim w naszej Bibliotece odbyło się w ramach działalności powiatowej prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu.

 

Tekst i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

 

Data dodania: 2019-04-30 12:00:45
Data edycji: 2019-04-30 13:15:14
Ilość wyświetleń: 136

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook