Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Uczniowie naszej Szkoły autorami książek o prawach dziecka

Uczniowie naszej Szkoły autorami książek o prawach dziecka

W marcu 2019 roku uczniowie klasy IIIa oraz klas IV, V i VI naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza zaproszeni zostali do udziału w kolejnym już konkursie związanym tematycznie z prawami dziecka. Konkursowe zadanie polegało tym razem na zilustrowaniu opowiadania o prawach dziecka, wybranego spośród napisanych przez uczniów klas IV-VI tekstów nagrodzonych w konkursie literackim ogłoszonym w roku szkolnym 2017/2018.

Każda klasa otrzymała swój literacki przydział: Najmłodsi uczestnicy konkursu -
trzecioklasiści - oraz uczniowie klas IVa i IVb poproszeni zostali o zilustrowanie opowiadania pt. ,,Wszystkie dzieci mają prawo do zabawy’’, napisanego przez Weronikę Grobelną. Uczniowie klasy Vd wykonali ilustracje do ,,Lekcji Zośki na basenie’’, której autorką była Maria Jagodzińska. Zadanie uczniów klasy IVc polegało z kolei na zilustrowaniu opowiadania pt. ,,Ja nie chcę do wojska’’ Gabrieli Nabzdyk. Ilustratorami opowieści ,,O dziewczynce, która miała ciemną skórę’’ autorstwa Wiktorii Wawrockiej zostali uczniowie klas Va i Vb. Uczniowie klasy Vc wzięli na ilustratorski warsztat tekst Malwiny Czaprackiej zatytułowany ,,Różni, ale równi, czyli prawo do równości’’. Uczniom klas IVd i Vd zaproponowano opowiadanie pt. ,,Mam prawo do odpoczynku’’, napisane przez Marcina Fenglera. Uczniowie klas VIb i VIc zilustrowali ,,Życie bez krzyku i przemocy’’ Jędrzeja Fahnera. Uczniowie klasy VIa wykonali natomiast ilustracje do tekstu ,,Mam prawo do kochania’’ autorstwa Filipa Fenglera.

 

Komisja konkursowa w składzie: Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, Karolina Kapała - nauczyciel plastyki, Gabriela Kokot - pedagog szkolny przyznała 3 nagrody i 10 wyróżnień w kategorii uczniów klasy III oraz 23 nagrody i 17 wyróżnień w kategorii uczniów klas IV-VI.

Oto laureaci konkursu:
KLASA III
NAGRODY: Szymon Kędzia, Magdalena Kubiak, Filip Mikołajczyk
WYRÓŻNIENIA: Olaf Borsuk, Nikola Cenker, Igor Juskowiak, Amelia Kryś, Adam Marciniak, Klaudia Pawlak, Maria Seraszek, Julia Waszyńska, Dominik Wawrzyniak, Maja Wielowiejska

KLASY IV-VI
NAGRODY:

Szymon Przybylski z klasy IVa
Klaudia Wielebińska z klasy IVa

Franciszek Galeja z klasy IVb
Mateusz Jasik z klasy IVc
Franciszek Lehmann z klasy IVc
Oliwia Robaszyńska z klasy IVc
Gabriela Androwiak z klasy IVd
Paweł Szymczak z klasy IVd

Marika Kędzia z klasy Vb
Aleksandra Kubiak z klasy Vb
Weronika Łazarowicz z klasy Vb

Aleksandra Dutkiewicz z klasy Vc
Oliwia Łąkowska z klasy Vc

Julia Garbarek z klasy Vd
Daria Marciniak z klasy Vd
Maciej Stelmaszczyk z klasy Vd
Jakub Wawrzyniak z klasy Vd
Anastazja Dąbrowska z klasy VIb
Alicja Harasim z klasy VIb
Julia Kłosek z klasy VIb
Julia Matelska z klasy VIb
Julia Rączkiewicz z klasy VIb
Julia Zając z klasy VIb


WYRÓŻNIENIA:
Lena Błażejewska z klasy IVa, Małgorzata Feledziak z klasy IVa, Kinga Mikstacka z klasy IVb, Zofia Trela z klasy IVb, Bartosz Ożóg z klasy IVd, Kamil Szlachetka z klasy IVd, Weronika Grobelna z klasy Va, Nadia Kaniewska z Pogorzeli z klasy Va, Bartosz Sieński z klasy Va,Maria Golejewska z klasy VIb, Zuzanna Patryniak z klasy Vb, Aleksandra Siekierkowska z klasy Vb,Klaudia Androwiak z klasy Vd, Maria Lewandowicz z klasy Vd, Alicja Lempach z klasy VIa, Filip Androwiak z klasy VIc, Aleksandra Nowak z klasy VIc.


Konkursowe prace można było wykonać za pomocą dowolnej techniki, jednak obowiązkowo w formacie A4, zamysłem organizatorek literacko-plastycznego przedsięwzięcia było bowiem stworzenie książek prezentujących napisane oraz zilustrowane przez uczniów opowiadania dotyczące praw dziecka. Z przepięknych kolorowych woluminów będą mogli korzystać wszyscy chętni. Jedna z książek zostanie ponadto przesłana do Biura Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka.

W dniu 3 kwietnia 2019 roku dyplomy oraz nagrody rzeczowe nagrodzonym i wyróżnionym uczniom klas IV-VI wręczył Dyrektor Szkoły, Paweł Marciniak. Na podsumowanie konkursu zaproszono również autorów opowiadań, do których ilustracje wykonali laureaci konkursu plastycznego. Trzecioklasiści z klasy ,,a’’ otrzymali natomiast dyplomy i nagrody w dniu 4 kwietnia 2019 roku - wręczyły je organizatorki konkursu. Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli.

Warto dodać, iż
uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli doskonale znają nie tylko prawa dziecka, lecz także wynikające z nich obowiązki, ponieważ w ubiegłych latach szkolnych uczestniczyli w kilku konkursach plastycznych i literackich dotyczących wspomnianej problematyki, włączyli się również do akcji ,,Cała Szkoła czyta dzieciom o prawach dziecka’’.


Dziękujemy wszystkim trzecio-, czwarto-, piąto- i szóstoklasistom za udział w konkursie!


Organizatorki:
Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz, Karolina Kapała - nauczyciel plastyki, Gabriela Kokot - pedagog szkolny

Zdjęcia:
Dobrochna Błażejczak i Gabriela Kokot

Data dodania: 2019-04-11 08:16:43
Data edycji: 2019-04-11 08:54:01
Ilość wyświetleń: 108

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook